Strona główna » Wiadomości » Zmiany w Zarządzie Szybkiej Kolei Miejskiej

Zmiany w Zarządzie Szybkiej Kolei Miejskiej

Redakcja
Fot. SKM Warszawa

W dn. 29 marca br. Prezes Zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej Sp. z o. o. w Warszawie Alan Beroud, decyzją Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia PKP S.A. został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu PKP S.A., zaś członek zarządu warszawskiej SKM Paweł Lisiewicz na stanowisko Członka Zarządu PKP S.A. W związku z tymi decyzjami, misja obu menedżerów we władzach SKM dobiegła końca.

Jednocześnie, na pełniącego obowiązki prezesa SKM rada nadzorcza miejskiego przewoźnika kolejowego powołała Konrada Mirowskiego, dotychczasowego członka zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej.

Alan Beroud

Jest menedżerem z wieloletnim doświadczeniem również w branży kolejowej. Jako Prezes Zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej był odpowiedzialny za realizację największego w historii projektu inwestycyjnego Spółki, rozszerzającego tabor o 21 nowych pojazdów o wartości 668 mln PLN. Wprowadził kluczowe programy zwiększające efektywność energetyczną pojazdów i obiektów oraz spadku zużycia energii trakcyjnej, co przyczyniło się do poprawy wyników Spółki. Zainicjował także nowatorski pakiet szkoleń dla pracowników i pracowniczek.

Jednocześnie posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu projektami o znaczeniu strategicznym dla kraju, jak budowa terminala LNG, podziemne magazyny gazu w Wierzchowicach oraz kopalnie ropy naftowej i gazu zmiennego w Lubiatowie. Zarządzał także spółkami handlowymi w branży budowlano – konstrukcyjnej.

Jest absolwentem prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz energetyki na Politechnice Śląskiej. Posiada doktorat uzyskany w Instytucie Bezpieczeństwa i Informatyki Uniwersytetu IKEN w Krakowie, a także tytuł EMBA dla sektora energetycznego oraz Master’s Certificate na The George Washington University.

Paweł Lisiewicz

Jest absolwentem MBA na Akademii Koźmińskiego, nauk politycznych na UAM oraz Hansard Research Scholars Programmena London School of Economics.

Ukończył także Studium Prawa Spółek UW, kursy z zakresu finansów przedsiębiorstw Ernst&Young Academy of Business oraz kursy Railway Engineering-Integral Approach oraz Real Time Operations na Delft University of Technology. Zdał egzamin do Państwowego Zasobu Kadrowego KSAP.

Jest menedżerem z kilkunastoletnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych w obszarze publicznym. Przez ponad trzy lata był CzłonkiemZarządu ds. Rozwoju Szybkiej Kolei Miejskiej. W latach 2007-2015 jako pracownik służby cywilnej i administracji publicznejpełnił funkcję dyrektora komunikacji i relacji inwestorskich w Ministerstwie Skarbu Państwa oraz kierował Gabinetem Prezydenta RP, z ramienia MSP był zaś przewodniczącym lub członkiem rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa (m.in. Enea SA, Presspublica Sp. z o.o., PAIZ, Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.). Odbył staże w Institute of Economic Affairs w Londynie i Atlas Economic Research Foundation w Waszyngtonie.

Konrad Mirowski

Jest menedżerem z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarach nieruchomości, logistyki i transportu. Ostatnio pełnił funkcję Członka Zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie. Pracował w największych polskich firmach, w tym notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Pełnił m.in. funkcję Członka Zarządu spółki Przewozy Regionalne oraz Członka Zarządu Związku Pracodawców Kolejowych. Posiada doświadczenie w nadzorze właścicielskim, prowadzeniu procesów restrukturyzacji oraz sprzedaży, które zdobył pracując m.in. dla Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A., Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. oraz chorwackiego koncernu Podravka International. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz podyplomowych studiów z zakresu prawa i integracji europejskiej na tej uczelni. Ukończył również studia menedżerskie w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.Posiada także wieloletnie doświadczenie w zarzadzaniu relacjami społecznymi, współpracy z organizacjami związkowymi i społecznymi oraz w pracach rad nadzorczych spółek prawa handlowego.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x