Strona główna » Wiadomości » ČD Cargo Poland wygrało przetarg na transport 1 mln. ton węgla. PKP Cargo obeszło się smakiem

ČD Cargo Poland wygrało przetarg na transport 1 mln. ton węgla. PKP Cargo obeszło się smakiem

Redakcja
Fot. railtarget.cz

W ostatnim przetargu na przewóz miliona ton węgla w Polsce, organizowanym przez ENEA Elektrownia Połaniec, to ČD Cargo Poland zdobyło kontrakt, pokonując m.in. oczekiwanego faworyta, PKP Cargo.

Jak podał portal railtarget.cz w przetargu organizowanym przez ENEA Elektrownia Połaniec na transport jednego miliona ton węgla rozstrzygnięcie jest dla wielu obserwatorów rynku transportowego sporym zaskoczeniem.

Przetarg miał niemałe znaczenie szczególnie teraz, gdy przewoźnicy, w tym PKP Cargo, doświadczają spadku przewozów, mają wiele wagonów odstawionych na bocznicach.

 PKP Cargo jest największym polskim przewoźnikiem towarowym i było jednym z oczekiwanych kandydatów do wygranej, ale przetarg zakończył się sukcesem dla ČD Cargo Poland, spółki zależnej czeskiego narodowego przewoźnika.

Ten wynik przetargu jest postrzegany jako znaczący sukces dla ČD Cargo Poland, a dla PKP Cargo jest to kolejna okazja do pilnej analizy rynkowych trendów i dostosowania strategii.

Przetarg nie tylko wyłonił zwycięzcę, ale również ustalił precyzyjne wymagania techniczne dla przewożonego ładunku. Przypomnijmy wymagania:
Długość składu: Całkowita długość pociągu z ładunkiem nie mogła przekroczyć 610 metrów, wliczając pojazd trakcyjny.
Masa wagonów: Masa całkowita wagonów w składzie nie mogła przekroczyć 3700 ton brutto.
Wymiary wagonów: Długość jednego wagonu mogła wynosić do 15,80 m, z maksymalną masą 89 ton. Szerokość wagonu mieściła się w zakresie 3000-3104 mm, a wysokość w zakresie 3220-3380 mm.
Choć PKP Cargo nie zdobyło tego kontraktu, jego rola na rynku pozostaje istotna. Przegrana w tym przetargu musi być jednak impulsem do przemyślenia i dostosowania strategii w obliczu zmieniających się warunków rynkowych.

Z kolei wygrana ČD Cargo Poland może wpłynąć na przyszłe decyzje strategiczne innych graczy w branży, podkreślając dynamikę zmian na rynku transportu kolejowego w Europie.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x