Strona główna » Wiadomości » Alstom uzyskuje kontrakt na 8,8 miliona funtów od c2c w Anglii

Alstom uzyskuje kontrakt na 8,8 miliona funtów od c2c w Anglii

Redakcja
Fot. Alstom

Alstom, globalny lider w dziedzinie inteligentnej i zrównoważonej mobilności, podpisał kontrakt o wartości 8,8 miliona funtów (10,3 miliona euro) z operatorem pasażerskim c2c na naprawę floty Electrostar klasy 357.

Kontrakt obejmuje 74 czterowagonowe jednostki, początkowo zbudowane w zakładzie Alstom w Derby Litchurch Lane między 1999 a 2002 rokiem. Obecnie te jednostki są wynajmowane od Angel Trains i Porterbrook.

Zakres prac

Projekt obejmuje kompleksowe naprawy, w tym osłony śrub Hucka, korozję na końcach korpusów, korozję wlotów bocznych, korozję belki dolnej, korozję dachu oraz całkowite przemalowanie wszystkich jednostek. Te szeroko zakrojone prace będą realizowane w zakładzie Alstom w Ilford przez okres 24 miesięcy. Zakład w Ilford ma długą historię w zakresie ciężkiej konserwacji oraz programów modernizacji i renowacji, zatrudniając około 120 osób.

Jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem tej nowej współpracy z c2c, odnawiając flotę klasy 357 i poprawiając doświadczenia podróżnych- powiedział Peter Broadley, dyrektor zarządzający usługami w Wielkiej Brytanii i Irlandii w Alstom.

Wsparcie dla lokalnej gospodarki

Nowy kontrakt wesprze do 25 dodatkowych miejsc pracy w zakładzie w Ilford. W projekt zaangażowani będą również dostawcy z Wielkiej Brytanii, w tym małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP), którzy dostarczą materiały, spełniając jednocześnie wymagania Alstom dotyczące etyki i zrównoważonego rozwoju. Na przykład, zostaną zastosowane wodne rozwiązania malarskie, priorytetowo traktujące bezpieczeństwo pracowników, pasażerów i środowiska.

Poprzez ten kontrakt nie tylko odnawiamy flotę klasy 357, ale także wzmacniamy lokalne gospodarki poprzez tworzenie miejsc pracy w naszym zakładzie w Ilford i angażowanie szerokiego łańcucha dostaw w Wielkiej Brytanii, w tym MŚP”- dodał Broadley.

Zakład Alstom w Ilford został otwarty w 1949 roku jako zakład jednostek elektrycznych na prąd zmienny (EMU). Obecnie zakład oferuje usługi modernizacji, renowacji, malowania pojazdów, rebrandingu i przeglądów. Zakład posiada cztery główne warsztaty, centrum logistyczne, lakiernię i tokarkę do podwozi.

Możliwości modernizacji, renowacji i utrzymania floty w Ilford obejmują wymianę systemów trakcyjnych, instalację europejskich systemów kontroli pociągów (ETCS), modernizacje systemów, naprawy ciężkich korozji, modyfikacje strukturalne, przedłużanie żywotności zasobów, spawanie stali i aluminium, naprawy drobnych kolizji oraz przeprowadzanie nowych okablowania pojazdów.

 

Podobne artykuły