Strona główna » Wiadomości » Transport miejski » Toruński tramwaj wykoleił się na nowej trasie

Toruński tramwaj wykoleił się na nowej trasie

Redakcja
fot. Facebook "Osiedle JAR Toruń"

Dzisiaj w godzinach porannych na nowej trasie na ul. Legionów wykoleił się Toruński tramwaj. Z torów wypadł drugi wagon, który uderzając w słup zbił szybę pojazdu. Spowodowało to wstrzymanie całego ruchu na nowej trasie. Nikomu nic się nie stało.

Tramwaj wykoleił się dziś rano o godzinie 5:35 na kilka dni temu otwartej trasie na północy Torunia. Liczba pasażerów była niewielka, z racji, iż był to jeden z pierwszych tego dnia kursów. Do incydentu doszło nieopodal skrzyżowania torów tramwajowych z linią kolejową. Jak podkreśla Sylwia Derengowska, rzeczniczka prasowa MZK w Toruniu, było to jednak za tym skrzyżowaniem, na rozjeździe technicznym torowiska, utworzonym w czasie powstawania linii, gdyby w późniejszym okresie powstawała w tej okolicy zajezdnia tramwajowa.

Miejski Zakład Komunikacji poinformował, że przyczyną było prawdopodobnie uszkodzenie osi tramwaju. Po incydencie tramwaj został podniesiony i wstawiony na tory, a następnie zawrócił się do zajezdni, gdzie jest teraz szczegółowo sprawdzany. Na trasę natychmiast ruszyły zastępcze autobusy, a przed godziną 10:00 ruch na trasie został wznowiony.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności