Strona główna » Wiadomości » Świętowanie 20-lecia Polski w UE razem z PKP PLK

Świętowanie 20-lecia Polski w UE razem z PKP PLK

Redakcja
Graf. PKP PLK

Spacer po najpiękniejszych dworcach kolejowych w Polsce, wizyta na budowie Warszawy Zachodniej lub w kabinie maszynisty lokomotywy Griffin czy wagonie COMBO PKP Intercity – tak wraz z pasażerami i miłośnikami kolei chcemy świętować 20-lecie Polski w Unii Europejskiej. Bądźcie tam razem z nami!

To już 20 lat od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji chcieliśmy przypomnieć jak bardzo zmieniła się i nadal zmienia kolej dzięki środkom europejskim. 10 i 11 maja, z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, przygotowaliśmy dla miłośników i wszystkich zainteresowanych koleją atrakcje w całej Polsce.

Odwiedź zabytkowe dworce

Jeśli chcecie posłuchać ciekawych opowieści o trzech pięknych, zabytkowych dworcach PKP i zobaczyć ich zakamarki, to będzie to możliwe już w najbliższy piątek. W ten dzień, swoje tajemnice i unikatowe piękno przed spacerowiczami odsłonią – Wrocław Główny, Gdańsk Główny i Białystok. Podczas wycieczek po dworcach opowiemy o ich historii i teraźniejszości, o sławnych ludziach, którzy je odwiedzali, a także zwiedzimy miejsca na co dzień niedostępne. Kto nie chciałby zobaczyć sławnej Sali Cesarskiej dworca Wrocław Główny czy wspiąć się na 48-metrową wieżę zegarową dworca Gdańsk Główny? Podczas spacerów opowiemy również o „schodach donikąd” w atrium gdańskiego dworca oraz o smokach wkomponowanych w kapitele kolumn na dworcu Wrocław Główny. Zdradzimy również skąd wziął się kolor białostockiego dworca. Jeśli chcecie się zapisać na wycieczkę, to wejdźcie na stronę www.pkp.pl/pl/20latpkpwue. Warto się spieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona, a wycieczki są naprawdę unikatowe!

Wpadnij na Warszawę Zachodnią

Tego samego dnia możecie wybrać się z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A. na niecodzienną przechadzkę po budowie Warszawy Zachodniej. To największa przebudowa stacji kolejowej w Polsce! Poza rozmachem prac, zobaczycie m.in. nowobudowany budynek dworca, przejście podziemne i przystanek tramwajowy. Jeśli chcecie się zapisać na wycieczkę, to wejdźcie na stronę www.stolicadobrychrelacji.pl . Warto to zrobić jak najszybciej, gdyż liczba miejsc jest ograniczona, a wycieczka jest naprawdę niecodzienna!

Ponadto z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, PKP Intercity zaprezentuje tabor wyprodukowany lub zmodernizowany w ramach środków unijnych. Miłośnicy kolei będą mogli zwiedzić lokomotywę Griffin oraz wagony różnego typu, w tym wagon COMBO posiadający szeroki zakres udogodnień – przedział dla rodzin czy osób
o ograniczonej mobilności, a także strefę dla rowerów. Wystawie taboru towarzyszyć będą animacje i konkursy z nagrodami dla najmłodszych. Wydarzenie odbędzie się 10 maja przy peronie nr 8 na dworcu Warszawa Zachodnia w godzinach od 10 do 14. Tam również będziecie mogli odwiedzić stoisko kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd” – i zostać Ambasadorką / Ambasadorem Bezpieczeństwa.

Tunele i atrakcje w Łodzi

Ciekawych wydarzeń nie zabraknie również w Łodzi. Już 10 maja PKP Polskie Linie Kolejowe przygotowały dla wszystkich zainteresowanych zwiedzanie nowego przystanku kolejowego Łódź Polesie na trasie budowanego łódzkiego tunelu. Zobaczymy też od środka jak wygląda dwutorowy tunel kolejowy o średnicy około 13 metrów!

Natomiast 11 maja zarządca infrastruktury zaprasza do zwiedzanie niedostępnej dla podróżnych części dworca Łódź Fabryczna. Na oba łódzkie wydarzenia można zarejestrować się na stronie www.tunel-laczypolske.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Poza atrakcjami w dniach 10-11 maja z okazji Dni Funduszy Europejskich na czterech dworcach kolejowych (Warszawa Centralna, Wrocław Główny, Gdańsk Główny, Białystok) można obejrzeć również wystawę, która pokazuje jak w ostatnich 20 latach, dzięki środkom europejskim zmieniły się dworce kolejowe w całej Polsce.

Podróżuj taniej po Europie!

Z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej PKP Intercity przygotowało ponad 20 tysięcy biletów w ramach oferty Super Promo International na połącznia międzynarodowe, np. z Warszawy i Krakowa do Berlina, Monachium, Pragi czy Budapesztu. Bilety w atrakcyjnych cenach można kupić do 23 maja br. na przejazdy do 26 maja br. Oferta dostępna jest w kasach, aplikacji mobilnej oraz na stronie internetowej przewoźnika.

W ramach oferty Super Promo International funkcjonuje 5 progów cenowych. Gdy wyczerpie się jedna pula biletów, automatycznie rozpoczyna się sprzedaż z kolejnej. Po wyczerpaniu biletów ze wszystkich pul promocyjnych obowiązuje cena bazowa. Przyznając kontyngenty brane są pod uwagę takie czynniki jak frekwencja, data odjazdu czy otoczenie konkurencyjne. Oferta jest bezzwrotna. Istnieje możliwość zakupu biletów do 3 dni przed odjazdem pociągu.

Dwie lokomotywy Griffin PKP Intercity zostały oklejone okolicznościową grafiką upamiętniającą rocznicę dwóch dekad Polski w Unii Europejskiej. Można je spotkać na terenie całego kraju.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x