Strona główna » Wiadomości » Będzie połączenie z Krakowa na Malediwy! Czyli do kąpieliska w nowohuckim Przylasku Rusieckim

Będzie połączenie z Krakowa na Malediwy! Czyli do kąpieliska w nowohuckim Przylasku Rusieckim

Redakcja
Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

W Krakowie powstanie nowy przystanek kolejowy w Przylasku Rusieckim, znanym jako „krakowskie Malediwy”. Inwestycja ma zwiększyć dostępność popularnego kąpieliska.

Wojewoda małopolski, Krzysztof Jan Klęczar, wydał pozwolenie na budowę nowego przystanku kolejowego Kraków Przylasek Rusiecki. Lokalizacja przystanku, niedaleko popularnego kąpieliska Przylasek Rusiecki, znacznie ułatwi dostęp do tego miejsca wypoczynku zwanego „krakowskimi Malediwami”.

Zwiększenie dostępności i komfortu podróży

Inwestycja, realizowana w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”, obejmuje budowę dwóch peronów jednokrawędziowych oraz infrastruktury towarzyszącej.

W planach znalazły się chodniki i dojścia do peronów, konstrukcje oporowe, urządzenia odwadniające, a także sieć trakcyjna i urządzenia sterowania ruchem.

Redukcja barier architektonicznych

Nowo budowana infrastruktura będzie w pełni dostosowana dla osób niedowidzących oraz osób o ograniczonych możliwościach poruszania się, co przyczyni się do zmniejszenia barier architektonicznych i zwiększenia komfortu podróży.

Wpływ na środowisko i komunikację

Krzysztof Jan Klęczar podkreślił, że rozwój połączeń kolejowych w Krakowie znacznie usprawnia transport pasażerski, przyczyniając się do redukcji korków, hałasu oraz zanieczyszczeń powietrza.

Nowy przystanek ma stać się częścią szerszej strategii promowania ekologicznych środków transportu i przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu.

Korzyści dla mieszkańców i turystów

Projekt przystanku Kraków Przylasek Rusiecki wpisuje się w szerszą strategię rozbudowy infrastruktury kolejowej w Małopolsce, z której korzystają już podróżni w Nowym Sączu, Zatorze, Wolbromiu i Dąbrówce.

Dzięki temu mieszkańcy nie tylko Nowej Huty, ale także całego Krakowa i przyległych gmin zyskają szybki i wygodny dostęp do jednego z najpopularniejszych miejsc wypoczynku.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x