Strona główna » Wiadomości » X Kongres Rozwoju Transportu już 5-6 czerwca w Poznaniu

X Kongres Rozwoju Transportu już 5-6 czerwca w Poznaniu

Redakcja
Kongres Rozwoju Transportu

X Kongres Rozwoju Transportu, który odbędzie się 5-6 czerwca 2024 roku w Hotelu Moderno w Poznaniu, koncentruje się na przyszłości branży kolejowej, z kluczowym pytaniem: „Czy KDP jest odpowiedzią na wyzwania rozwojowe kolei w najbliższej dekadzie?” Rejestracja na wydarzenie potrwa do 31 maja pod adresem: www.kongresrozwojutranpsortu.pl

Zgodnie z hasłem przewodnim, uczestnicy X Kongresu Rozwoju Transportu będą diagnozować wyzwania, przed jakimi stoi branża kolejowa w najbliższej dekadzie oraz szukać odpowiedzi na pytanie, czy KDP może stanowić rozwiązanie nadchodzących wyzwań rozwojowych. Rozważą również, czy największy potencjał wzrostowy nie leży przypadkiem w dynamizacji rozwoju przewozów aglomeracyjnych i międzymiastowych.

Podczas kongresu omówiony zostanie stan infrastruktury kolejowej, w tym modernizacja istniejących linii, budowa nowych tras oraz zarządzanie siecią kolejową. W kontekście taboru kolejowego poruszone zostaną tematy możliwości adaptacji istniejących pojazdów do nowych standardów infrastruktury oraz budowy całkowicie nowych pojazdów.

Eksperci przyjrzą się także najnowszym osiągnięciom w technologii taboru kolejowego oraz efektywności ekonomicznej pojazdów, co ma na celu pełne zrozumienie obecnego stanu i przyszłych kierunków rozwoju w sektorze.

Wśród gości X edycji Kongresu rozwoju Transportu znaleźli się:
Dariusz Klimczak, Minister Infrastruktury,
Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, Minister Funduszy i Polityki Regionalnej,
Piotr Malepszak, Wiceminister Infrastruktury,
Mirosław Suchoń, Poseł na Sejm RP i Przewodniczący Komisji Infrastruktury,
dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego,
Alan Beroud, Prezes Zarządu PKP S.A.,
dr Filip Czernicki, Prezes Zarządu Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o.
Adam Pawlik, Prezes Zarządu POLREGIO S.A,
dr Marcin Rodek, Prezes Zarządu H. Cegielski – FPS Sp. z o.o.
Piotr Wyborski, Prezes Zarządu ​PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Sesja panelowe i wizyta studyjna

Kongres Rozwoju Transportu odbędzie się w formule dwudniowej. 5 czerwca, w pierwszym dniu kongresu, dyskusje będą dotyczyły funduszy europejskich, stanu infrastruktury,  wyzwania sektora kolejowego w przyszłości w kontekście KDP oraz aspektów ekonomiczno-społecznych, a wystąpienia przedstawią najnowsze trendy.

  • Panel I „Polityka transportowa, a finansowanie z Funduszy Europejskich”
  • Panel II  „Stan Infrastruktury kolejowej i taboru”
  • Panel III  „Czy Koleje Dużych Prędkości są odpowiedzią na wyzwania rozwojowe w najbliższej dekadzie?”
  • Panel IV „Aspekty ekonomiczne i społeczne transportu kolejowego”

Drugiego dnia uczestnicy kongresu wezmą udział w wizycie studyjnej w Fabryce Pojazdów Szynowych H. Cegielski, jednej z najstarszych firm produkujących tabor kolejowy, co pozwoli bliżej przyjrzeć się praktycznym aspektom produkcji taboru kolejowego i jej problematyce, a także wprowadzania nowych rozwiązań w procesach produkcji.

Kongres Rozwoju Transportu ma na celu nie tylko odpowiedzieć na pytania dotyczące przyszłości kolei, ale również zainspirować uczestników do dalszego rozwoju i innowacji, co jest kluczowe dla dynamicznego sektora transportowego.

Organizatorzy i partnerzy

Wydarzenie jest organizowane przez Klaster „Luxtorpeda 2.0”. Partnerem Strategicznym Kongresu zostały H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o oraz Polregio S.A., Partnerem Wydarzenia Stadler Sp. z o.o. i partnerami Marsh Sp. z o.o. oraz Talgo, a patronat medialny objął dwutygodnik „Wolna Droga”. Wydarzenie zostało objęte patronatem przez Wojewodę Wielkopolskiego, Urząd Transportu Kolejowego oraz  Fundację Pro Kolej.

 

 

 

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x