Strona główna » Wiadomości » Dynamiczne testowanie lokomotywy z ETCS w Wielkiej Brytanii

Dynamiczne testowanie lokomotywy z ETCS w Wielkiej Brytanii

Redakcja
Fot. Network Rail

W Wielkiej Brytanii rozpoczęły się dynamiczne testy pierwszej lokomotywy głównej floty towarowej przystosowanej do systemu ETCS. Według raportu z railjournal.com, prace nad instalacją urządzeń sygnalizacyjnych w kabinie w lokomotywie spalinowej klasy 66, wyprodukowanej przez EMD, trwały od ubiegłego roku.

Urządzenie Trainguard 200, zaprojektowane przez Siemens Mobility, zostało zamontowane w lokomotywie w warsztacie Progress Rail w Doncaster. Po udanych testach statycznych, lokomotywa została przeniesiona na tor testowy w Centrum Innowacji i Rozwoju Kolejnictwa (RIDC) Network Rail w Melton Mowbray, w centralnej części Wielkiej Brytanii.

Lokomotywa klasy 66, obecnie eksploatowana przez DB Cargo, została wybrana, ponieważ jest to najbardziej rozpowszechniony typ lokomotywy towarowej działającej w brytyjskiej sieci kolejowej – zbudowano ponad 500 tych lokomotyw. DB Cargo to jeden z kilku operatorów towarowych, którzy współpracują w ramach programu East Coast Digital Programme (ECDP).

Projekt ten wprowadza stopniowo system ETCS na East Coast Main Line (ECML), jednej z głównych tras kolejowych w Wielkiej Brytanii, która jest poligonem doświadczalnym dla cyfrowej sygnalizacji w kraju.

Po pomyślnym zakończeniu testów w RIDC, klasa 66 przejedzie 8000km bez awarii, zanim przejdzie proces zatwierdzenia regulacyjnego, który umożliwi montaż urządzeń w wszystkich lokomotywach klasy 66 i 67 eksploatowanych na liniach kontrolowanych przez ETCS w Wielkiej Brytanii.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x