Strona główna » Wiadomości » Talgo podaje wyniki za I kwartał 2024. Zwiększenie przychodów o 31,4 %

Talgo podaje wyniki za I kwartał 2024. Zwiększenie przychodów o 31,4 %

Redakcja
Fot. Talgo

W pierwszym kwartale 2024 roku, Talgo, lider w projektowaniu, produkcji i utrzymaniu lekkich pociągów dużych prędkości, zanotował wzrost przychodów o 31,4%, osiągając 166,5 miliona euro.

Wzrost przychodów dzięki zwiększonej aktywności produkcyjnej

Talgo S.A. odnotowało znaczący wzrost przychodów do 166,5 miliona euro w marcu, co stanowi wzrost o 31,4% w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Wzrost ten wynika głównie z intensyfikacji działań produkcyjnych firmy, w tym projektów dla niemieckiego operatora kolejowego DB oraz duńskiego operatora DSB, a także projektu bardzo szybkich głowic trakcyjnych dla Renfe. Dodatkowo wsparciem były zwiększone powtarzalne przychody z usług utrzymania.

Solidne liczby EBITDA, zysku netto i marży

Firma zarejestrowała EBITDA na poziomie 20,1 miliona euro w pierwszym kwartale 2024 roku, z marżą wzrostu na poziomie 12%. Wartość ta potwierdza skuteczność wdrożonego planu działań przemysłowych firmy, mającego na celu złagodzenie zakłóceń w łańcuchu dostaw i wpływu inflacji, dzięki klauzulom indeksacyjnym w projektach produkcyjnych i utrzymaniowych. Środki te pomagają zmniejszyć ryzyko realizacji projektów oraz wpływ zmienności cen materiałów i towarów.

Zysk netto w pierwszych trzech miesiącach 2024 roku wyniósł 10,4 miliona euro, co stanowi znaczący wzrost w porównaniu do 2,4 miliona euro zarejestrowanych w tym samym okresie poprzedniego roku.

Księga zamówień

Talgo posiada księgę zamówień o wartości ponad 4 miliardy euro, z najważniejszymi nowymi zamówieniami produkcyjnymi będącymi przedłużeniami kontraktów, takimi jak DB i DSB, które zawierają klauzule indeksacyjne mające na celu złagodzenie potencjalnej inflacji i ryzyka wykonania.

Księga zamówień jest również wspierana przez działalność usług utrzymania, przyczyniając się do wzrostu biznesu dzięki stabilnym długoterminowym kontraktom.

O Talgo

Talgo S.A. to wiodąca firma w projektowaniu, produkcji i utrzymaniu lekkich pociągów dużych prędkości z obecnością produkcyjną m.in. w Hiszpanii, Niemczech, Kazachstanie, Uzbekistanie, Arabii Saudyjskiej, Egipcie i Stanach Zjednoczonych. Firma jest uznawana na całym świecie za swoje zdolności innowacyjne, unikalną i charakterystyczną technologię oraz niezawodność. Talgo jest głównym dostawcą pociągów dużych i ultradużych prędkości dla Renfe oraz dostawcą pociągów w projekcie linii kolejowej dużych prędkości „Haramain” między Mekką a Medyną w Arabii Saudyjskiej.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x