Strona główna » Wiadomości » Pomorska Kolej Metropolitalna zaprasza na Ddni Otwarte Funduszy Europejskich 10-11 maja

Pomorska Kolej Metropolitalna zaprasza na Ddni Otwarte Funduszy Europejskich 10-11 maja

Redakcja
Fot. PKM (ilustracyjne)

W dniach 10-11 maja 2024 r. w całej Polsce odbędzie się 11 edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich, która jest częścią tegorocznych obchodów 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Z tej okazji, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, Pomorska Kolej Metropolitalna zaprasza wszystkich zainteresowanych do Miasteczka Funduszy Europejskich, które powstanie w sobotę, 11 maja, w sąsiedztwie przystanku PKM Gdańsk Niedźwiednik.

Jak co roku, beneficjenci środków unijnych przygotowali dla mieszkańców masę atrakcji – na Pomorzu nie zabraknie gier terenowych, warsztatów, zwiedzania obiektów, prezentacji nowoczesnych technologii, bezpłatnych badań oraz szkoleń…

Wystarczy wejść na stronę www.20lat.eu, zaznaczyć Województwo Pomorskie i sprawdzić, jakie atrakcje przygotowali dla Was beneficjenci środków unijnych w tym regionie.

Województwo Pomorskie i Pomorska Kolej Metropolitalna zapraszają do odwiedzenia Miasteczka Funduszy Europejskich, które powstanie 11 maja w ramach Pikniku Europejskiego, zorganizowanego w sąsiedztwie przystanku PKM Gdańsk Niedźwiednik.

Czekają na Was liczne atrakcje, m.in.:

– gry i zabawy dla dzieci,
– animacje,
– słodki poczęstunek (wata cukrowa, popcorn, lody), kawa, herbata,
– strefa relaksu,
– fotospacer trasą PKM,
– stoisko informacyjne Funduszy Europejskich,
– informacja PKM nt. zrealizowanego projektu i planów na przyszłość,
– stoisko Wydawnictwa Region z książką „Kolejowym Bajpasem z Trójmiasta do Kartuz” – spotkanie z autorami Henrykiem Jurszem i Piotrem Odyą,
– oficjalna prezentacja muralu poświęconego gdańskiemu pisarzowi Pawłowi Huelle i spotkanie z jego autorami Iwo Arabskim i Jakubem Morozowskim.

Impreza rozpocznie się o godzinie 11:00 na terenie zlokalizowanym w sąsiedztwie PKM Gdańsk Niedźwiednik przy zbiorniku retencyjnym.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x