Strona główna » Wiadomości » Inwestycje i innowacje Alstom: Jak nowe pociągi Coradia zmienią podróże podmiejskie w Hiszpanii?

Inwestycje i innowacje Alstom: Jak nowe pociągi Coradia zmienią podróże podmiejskie w Hiszpanii?

Redakcja
Fot. Alstom

Minister Transportu i Zrównoważonej Mobilności Hiszpanii, Oscar Puente oraz Raül Blanco, prezes Renfe, odwiedzili przemysłowe zakłady firmy Alstom, w Santa Perpètua de Mogoda w Katalonii. To tam powstają nowe pociągi podmiejskie dla Renfe, które mają zwiększyć pojemność i komfort podróży.

Projektowany model to pociągi z serii Coradia, które mogą przewozić ponad 900 pasażerów. Składają się one z sześciu wagonów, w tym cztery jednopoziomowe i dwa dwupoziomowe.

Pociągi te są wyposażone w 12 drzwi po obu stronach, co przyspiesza proces wsiadania i wysiadania pasażerów oraz poprawia przepływ na stacjach.

Warto wspomnieć o najnowocześniejszych technologie, które zbierają błyskawicznie dane z całej floty. Informacje te są używane do podejmowania decyzji operacyjnych, co zwiększa niezawodność i punktualność pociągów.

Ten projekt nie tylko zabezpiecza naszą działalność na lata, ale również wprowadza ambitny plan wzrostu i inwestycji. Rozwijamy przemysł w Santa Perpètua, stawiając na ludzi, kapitał przemysłowy oraz nowoczesność i ekologię – powiedział Leopoldo Maestu, dyrektor zarządzający Alstom w Hiszpanii

W ostatnich dwóch latach Alstom zatrudnił w Katalonii ponad 500 nowych pracowników. Zakład osiągnie szczyt aktywności w roku finansowym 2025-2026, kiedy to produkcja nowych pociągów będzie prowadzona na pełnych obrotach.

Projekt ten zwiększa również zatrudnienie pośrednie w regionie, gdyż Alstom współpracuje z ponad 230 lokalnymi dostawcami.

Innowacje w zakresie produkcji pociągów Alstom nie tylko wprowadzają nowoczesne technologie, ale także znacząco wpływają na lokalną gospodarkę i rynek pracy w Katalonii.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x