Strona główna » Wiadomości » Transport miejski » Rozpoczęła się eksploatacja obserwowana nowych rozwiązań dla sieci trakcyjnej w MPK Łódź

Rozpoczęła się eksploatacja obserwowana nowych rozwiązań dla sieci trakcyjnej w MPK Łódź

Redakcja
Fot. MMR Group

W nocy z 23 na 24 sierpnia 2023 r. MPK Łódź rozpoczęło eksploatację obserwowaną rozwiązań dla tramwajowej sieci trakcyjnej, dostarczonych przez MMR Group TransComfort. Zakresem prac była instalacja naprężacza sprężynowego T-REX 750 oraz dwóch izolatorów sekcyjnych IS3833.

Prace montażowe rozpoczęto nocą 22/ 23.08 na ul. Pabianickiej 180 (przy przystanku tramwajowym Pabianicka/ Dubois), gdzie wyeksploatowany naprężacz ciężarowy został zastąpiony nowoczesnym naprężaczem sprężynowym T-REX 750. Urządzenie zainstalowano do słupa trakcyjnego, na dedykowanych uchwytach dostarczonych wraz z urządzeniem (naprężacz waży tylko 50 kg, co jest nietypowe dla tego typu rozwiązań i znacznie ułatwia proces instalacji). Urządzenie jest dopasowane wizualnie do konstrukcji wsporczej, przez co pozostaje nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne.

Drugim etapem prac (23/ 24.08) była instalacja dwóch izolatorów sekcyjnych IS3833 przy al. ks. kard. S. Wyszyńskiego 88 (przed pętlą tramwajową Retkinia). Wyeksploatowane izolatory zastąpiono nowymi izolatorami konstrukcji płozowej.

Rozwiązania dostarczone przez MMR Group TransComfort są wynikiem współpracy z włoskim producentem Gruppo Bonomi, jednym z liderów rozwiązań dla sieci trakcyjnych w Europie i na świecie. Jako wyłączny przedstawiciel Bonomi, MMR Group TransComfort oferuje wszelkie elementy do budowy i utrzymania sieci trakcyjnej – wysięgniki, podwieszenia, złączki, linki oraz rozwiązania specjalne dla nietypowych warunków instalacyjnych (sieć sztywna, wysięgniki tunelowe).

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności