Strona główna » Wiadomości » List prezesów dużych firm do Premiera w sprawie CPK

List prezesów dużych firm do Premiera w sprawie CPK

Redakcja
Fot. CPK (zdjęcie ilustracyjne)

Grupa prezesów największych polskich spółek, zjednoczona pod egidą Rady Polskich Przedsiębiorców Globalnych, wysłała do premiera Donalda Tuska list wyrażający poparcie dla budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK). List, opublikowany przez tygodnik „Wprost”, podkreśla znaczenie tego projektu dla przyszłego rozwoju gospodarczego i infrastrukturalnego Polski.

 Centralny Port Komunikacyjny jako wielki punkt przesiadkowy i przeładunkowy jest projektem podnoszącym globalną konkurencyjność polskiej gospodarki, jak również przynoszącym szereg innych korzyści gospodarczych – czytamy w liście, do którego dotarł Wprost

Ta wypowiedź wskazuje na strategiczne znaczenie CPK dla zwiększenia efektywności transportowej i logistycznej w Polsce.

Prezesi zwracają również uwagę na apolityczny charakter inicjatywy, podkreślając, że projekt nie jest politycznym przedsięwzięciem jednego z aktorów polskiej sceny politycznej, a koncepcją proponowaną i analizowaną od wielu lat. To podkreśla długoterminowe planowanie i zaangażowanie wielu struktur państwowych i prywatnych w jego rozwój.

Projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego ma szansę stać się wielkim kołem zamachowym polskiej gospodarki. Jego realizacja prowadzi do wzmocnienia szeregu gałęzi polskiej gospodarki, jednocześnie będąc inwestycją istotną dla zrównoważonego rozwoju opartego na dbałości o środowisko, ale też wzrostu zamożności Polaków – napisali Prezesi

Do Rady Polskich Przedsiębiorców Globalnych należą znane firmy, takie jak Adamed w sektorze farmaceutyczno-biotechnologicznym, Synthos w przemyśle chemicznym, Maspex w branży spożywczej, Wielton producent naczep oraz Fakro, drugi największy producent okien dachowych na świecie. Wszystkie te firmy wspierają budowę CPK jako fundament dla rozwoju polskiej gospodarki.

List podpisali kluczowi liderzy Rady: Ryszard Florek, Przewodniczący Rady Głównej, Grzegorz Piątkowski, Prezes Zarządu oraz Michał Broniewicz, Wiceprezes Zarządu. Ich podpisy świadczą o szerokim poparciu biznesowym dla CPK.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x