Strona główna » Wiadomości » Inwestycja w cyfrową zajezdnię serwisową w Dortmundzie

Inwestycja w cyfrową zajezdnię serwisową w Dortmundzie

Redakcja
Fot. SM

Siemens Mobility zainwestuje 146 milionów euro w rozbudowę swojej zajezdni w Dortmund-Eving. Projekt zakłada powiększenie obiektu do 87 550 m², co ma sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi kolejowe.

Szczegóły rozbudowy

Z planów wynika, że nowa hala serwisowa o powierzchni 12 300 m² będzie wspierać obsługę pociągów o długości do 400 metrów.

Nasi klienci potrzebują najlepszych usług, aby wprowadzić na tory więcej pociągów i zapewnić ich maksymalną dostępność. Nasza cyfrowa zajezdnia serwisowa w Dortmundzie jest jednym z najbardziej nowoczesnych centrów usług kolejowych w Europie – Michael Peter, CEO Siemens Mobility, podkreślił znaczenie inwestycji

Cyfrowe zarządzanie i efektywność

Zajezdnia w Dortmund-Eving, działająca od 2018 roku, stanie się po rozbudowie w 2026 roku miejscem pracy dla do 250 pracowników.

Innowacyjne technologie, takie jak konserwacja oparta na sztucznej inteligencji z Railigent X, druk 3D, i wysoce zautomatyzowane usługi, mają zwiększyć wydajność i dostępność systemu.

Przyszłość i nowe technologie

Dzięki rozbudowie zajezdnia będzie w stanie obsługiwać więcej pociągów z różnych flot, w tym floty RRX działającej w regionie metropolitalnym Ren-Ruhra.

Zaawansowany system automatycznej kontroli pojazdów (AVI) oraz najnowsza technologia laserowa sprawiają, że procesy konserwacji mogą być kontrolowane cyfrowo, co optymalizuje operacje i pomaga osiągnąć do 100% dostępności systemu.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x