Strona główna » Wiadomości » Tabor » Alstom oddaje w Rumunii hale serwisową z ultranowoczesną technologią

Alstom oddaje w Rumunii hale serwisową z ultranowoczesną technologią

Redakcja
Fot. Alstom

Alstom, globalny lider w dziedzinie mobilności inteligentnej i zrównoważonej, poinformował o zakończeniu budowy nowego obiektu serwisowego w Bukareszcie, w Rumunii.

Alstom Grivita Depot to pierwszy ego typu  w Rumunii specjalistyczny obiekt przeznaczony do konserwacji i testowania pociągów elektrycznych oraz lokomotyw. Aktualnie pierwszy z zamówionych 37 pociągów elektrycznych EMU przechodzi tam obowiązkowe testy, aby uzyskać certyfikację rynkową.

Nowy obiekt serwisowy podkreśla nasze trwałe zaangażowanie na rynku rumuńskim i stanowi znaczący kamień milowy, zwłaszcza że w tym roku obchodzimy 30. rocznicę naszej obecności w kraju – mówi Gabriel Stanciu, dyrektor zarządzający Alstom w Rumunii, Bułgarii i Mołdawii

Nowa hala serwisowa jest wyposażona w najnowocześniejszą technologię, która dorównuje, a nawet przewyższa najbardziej zaawansowane obiekty na świecie, w tym cyfrowy pokój sterowania do zarządzania flotą – dodaje Roberto Saccione, dyrektor zarządzający Alstom Services dla Rumunii, Bułgarii i Mołdawii

Sześciowagonowy pociąg Coradia Stream produkcji Alstomu obecnie przechodzi tam skomplikowany program testów obowiązkowych — statycznych i dynamicznych — zgodnie z europejskimi specyfikacjami technicznymi oraz krajowymi przepisami technicznymi.

Wszystkie funkcje i wydajność nowego modelu pociągu będą potwierdzone przez setki testów weryfikacyjnych.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x