NaKolei.pl WiadomościPrzewozy towarowe Samskip i LTG Cargo uruchamiają regularne połączenia z Kowna do Duisburga

Samskip i LTG Cargo uruchamiają regularne połączenia z Kowna do Duisburga

Redakcja
Fot. LTG

Linia żeglugowa Samskip poinformowała o pomyślnie przeprowadzonych pierwszych testach nowej intermodalnej usługi kolejowej z Kowna na Litwie do Duisburga w Niemczech.

Wspólnie ze swoim partnerem LTG Cargo będzie teraz oferować połączenia kolejowe między terminalem intermodalnym w Kownie a swoim terminalem kolejowym w Duisburgu. Pociągi mają kursować 4 razy w tygodniu.

Nowa usługa zostanie włączona do usług handlowych Samskip na Morzu Bałtyckim, z naciskiem na połączenia do i z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii, a także niemieckiego Zagłębia Ruhry i obszaru Beneluksu. Ponadto nowa przepustowość pozwoli na stworzenie konkurencyjnych połączeń do i z Kowna, przemysłowego serca regionu, a także Wilna, stolicy Litwy.
Z terminala w Duisburgu firma może oferować dostawy towarów bezpośrednio z ogólnoeuropejską siecią. Wysoka częstotliwość kursowania pociągów pozwala natomiast oferować konkurencyjny na rynku czas tranzytu „od drzwi do drzwi” wynoszący 9-10 dni z Litwy do Wielkiej Brytanii. To 4-dniowa poprawa w porównaniu z poprzednim serwisem z Litwy.

W firmie Samskip pionierstwo, zrównoważony rozwój i zorientowanie na klienta leżą u podstaw naszego DNA. Cieszymy się, że możemy połączyć te podstawowe wartości w nowej usłudze intermodalnej z Kowna. Uważnie wysłuchaliśmy wymagań naszych klientów i cieszymy się, że możemy zaoferować naszym klientom możliwość konkurencyjnego połączenia Litwy z ich głównymi rynkami w Europie, przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla – powiedział dyrektor regionalny Samskip Johan van der Pijl.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności