Bez kategorii

Życzenia od zarządu PKP Intercity z okazji Święta Kolejarza

Życzenia od zarządu PKP Intercity z okazji Święta Kolejarza Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity; fot. PKP Intercity

Święto Kolejarza to szczególny czas, w którym czujemy przynależność do wielkiej Kolejarskiej Rodziny, dzielimy się wspomnieniami i cieszymy sukcesami, nie zapominając jednak, że tego dnia część Kolegów i Koleżanek pozostaje na posterunku, aby pasażerowie bezpiecznie i punktualnie dotarli do celu. Taka jest właśnie ta służba…

Tegoroczne święto przypada w wyjątkową rocznicę – stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Ogromny wkład w przywrócenie wolności Ojczyźnie i pielęgnowanie niepodległościowych tradycji mają Polscy Kolejarze. Niezłomny etos oparty na fundamentach wiary i patriotyzmu, poczucie odpowiedzialności związanej ze służbą dla drugiego człowieka przez lata budowały pozycję kolejowej profesji, jako godnej zaufania i szacunku. Dziś kolejarski fach odzyskał należną mu rangę, a Polska Kolej jest postrzegana jako nowoczesny i przyjazny środek lokomocji.

To ogromna zasługa Państwa, pracowników PKP Intercity i całej branży kolejowej, którzy każdego dnia profesjonalnie wykonujecie swoje obowiązki. Niezaprzeczalny wkład mają także ci z Państwa, którzy swoją długą zawodową drogę na kolei już zakończyli, docierając do Stacji Emerytura. Wreszcie, tak odpowiedzialna służba byłaby jeszcze trudniejsza, gdyby nie nasi bliscy – Rodzina to nie tylko wsparcie na co dzień, ale nierzadko także przekazywany z pokolenia na pokolenie zawód i dziedzictwo szlachetnych wartości.

Wszystkim Państwu pragniemy serdecznie podziękować za codzienny trud, życzliwość i zaangażowanie, z jakim działacie dla dobra pasażerów i kolejarskiego środowiska. Składamy życzenia wielu dalszych sukcesów na drodze zawodowej oraz pomyślności w życiu osobistym. Niech wszelkich łask nie szczędzi nam nasza patronka – Święta Katarzyna Aleksandryjska, a każdy dzień przynosi dumę i satysfakcję z wykonanej pracy.

Zarząd PKP Intercity S.A.