NaKolei.pl WiadomościEkonomia i rynek Media: Jeszcze w tym roku PGE odkupi PKP Energetykę od amerykańskiego funduszu

Media: Jeszcze w tym roku PGE odkupi PKP Energetykę od amerykańskiego funduszu

Redakcja
Fot. PKP Energetyka

Według nieoficjalnych informacji Radia Zet, jeszcze w tym roku ma dojść do podpisania umowy zakupu PKP Energetyki od amerykańskiego funduszu CVC Capital Partners.

W październiku 2022 roku, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz wicepremier Jacek Sasin sugerowali przejęcie PKP Energetyki, która została sprzedana w 2015 roku amerykańskiemu funduszowi.

Dokładniej, we wrześniu 2015 roku ówczesny właściciel Polskie Koleje Państwowe sprzedały za 1,41 mld zł 100 procent udziałów PKP Energetyka na rzecz spółki Caryville Investments, należącej do funduszu CVC Capital Partners. Po zmianie rządów w 2015 roku, PKP S.A. starały się unieważnić transakcję sprzedaży, złożono w tym celu także pozew do sądu – jednak bezskutecznie.

W 2020 roku nowy właściciel miał zaproponować sprzedaż spółki za kwotę już 1,8 mld zł. Do transakcji jednak nie doszło. Temat odkupienia spółki odżył w październiku 2022 roku wraz z zapowiedziami polityków, jednakże wtedy to według medialnych doniesień wystąpił problem z porozumieniem co do ceny transakcji.

Teraz według nieoficjalnych informacji Radia Zet miało dojść do porozumienia, tym samym jeszcze w tym tygodniu powinna zostać podpisana umowa zakupu PKP Energetyka od CVC Capital Partners.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności