Podsumowanie tygodnia Prawo i przetargi Tabor

Taborowe podsumowanie tygodnia

Taborowe podsumowanie tygodnia Fot. Koleje Mazowieckie

Pierwszy majowy weekend to dwa ważne wydarzenia z hybrydami w roli głównej. Prezentujemy kolejne przetargowe podsumowanie.

 

 

 

 

 

 

 

Zachodniopomorskie z ofertą idealną

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego otrzymał od Newagu ofertę niemal idealną. Producent z Nowego Sącza dwie hybrydy wycenił na 49,2 mln zł brutto. To dokładnie tyle, ile wynoszą szacunki zamawiającego. Rozstrzygnięcie przetargu wydaje się być zatem formalnością.

Koleje Dolnośląskie ponawiają przetarg na hybrydy

Koleje Dolnośląskie ponowiły przetarg na dostawę hybryd. Ale chcą kupić także klasyczne jednostki spalinowe.

Pierwsze zamówienie obejmuje dostawę dwóch nowych trójczłonowych pojazdów z napędem dwusystemowym elektryczno-spalinowym z możliwością skorzystania z prawa opcji. A ta obejmuje dostawę sześciu kolejnych składów.

Drugie z zamówień obejmuje dostawę dwóch nowych, dwuczłonowych spalinowych zespołów trakcyjnych z opcją na sześć kolejnych. Na dostawę pojazdów w obu przypadkach będzie 18 miesięcy.

Oferty można składać do 5 czerwca 2020 roku.

Dwie oferty na serwisowanie mazowieckich Elfów

Koleje Mazowieckie otworzyły oferty w przetargu na wykonanie serwisu utrzymaniowo-naprawczego 16 ezt-ów typu 22WE EN76 Elf. W przetargu wystartowali: ZNTK Mińsk Mazowiecki oraz Public Transport Service. Obaj oferenci zaproponowali cenę 4.325.270,40 zł brutto (3.516.480,00 zł netto). Ponadto zobowiązali się wykonać zamówienie od 1 czerwca 2020 roku do 31 maja 2021 roku, chyba że umowa zostanie zawarta później to od dnia zawarcia umowy.

Obaj oferenci dają gwarancję: do następnego przeglądu P2 i P3 oraz 6 miesięcy od dnia wykonania serwisu naprawczego. Obaj oferenci gwarantują też ten sam współczynnik gotowości technicznej na poziomie 0,98.

Szacunki zamawiającego to 5.548.579,20 zł brutto.

Lubaczów chce wyremontować parowóz i trzy wagony

Gmina Lubaczów ogłosiła przetarg na renowację lokomotywy parowej normalnotorowej typu Ty2-7 oraz wagonu pasażerskiego austriackiego typu Ib i dwóch wagonów towarowych typu C-IX. Zamówienie zostało podzielone na zadania:

  • Zadanie 1: Prace renowacyjne przy parowozie;
  • Zadanie 2: Prace renowacyjne przy wagonie pasażerskim;
  • Zadanie 3: Prace renowacyjne przy wagonach towarowych.

Oferty można składać do 10 czerwca 2020 roku. Kryteria wyboru stanowią: długość okresu gwarancji jakości na wykonane usługi w zakresie podstawowym (gwarantowanym) i w zakresie opcjonalnym ponad ustalony przez Zamawiającego obligatoryjny okres 36 miesięcy – 40 % oraz cena – 60 %.

To już kolejne podejście do znalezienia wykonawcy. Wcześniej nie udało się.