NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Siemens Mobility z zamówieniem na 65 lokomotyw Vectron AC i Vectron MS

Siemens Mobility z zamówieniem na 65 lokomotyw Vectron AC i Vectron MS

Redakcja
Fot. Siemens Mobility

Akiem zamówiła od Siemens Mobility 65 lokomotyw Vectron AC i Vectron MS. Pierwsze lokomotywy z mają zostać dostarczone w połowie 2024 roku.

Zamówienie zostało złożone w ramach ramowej umowy zakupu lokomotyw, podpisanej w grudniu 2021 roku. Akiem jest firmą specjalizującą się w  leasingu taboru kolejowego. W grudniu ubiegłego roku firma zamówiła od Siemens Mobility 20 lokomotyw Vectron.

Cieszymy się, że powiększamy naszą flotę lokomotyw Vectron. Z niecierpliwością czekamy na zaoferowanie przewoźnikom pasażerskim i towarowym w całej Europie floty, której potrzebują, jako zrównoważonej i niezawodnej usługi. Jesteśmy przekonani, że 85 Vectronów zamówionych przez Akiem od grudnia spełni oczekiwania naszych klientów – powiedział Fabien Rochefort, Prezes Akiem Group.

Jak informuje Global Railway Review, zamówione lokomotywy mają maksymalną moc 6,4 megawatów i mogą osiągnąć prędkość 200 lub 230 km/h. Mogą być wykorzystywane do transgranicznych przewozów towarowych oraz do szybkiej obsługi pasażerów w wielu krajach europejskich.

Szczególnie cieszy nas fakt, że Vectron, dzięki swojej unikalnej modułowej konstrukcji, wniesie znaczący wkład we flotę Akiem, w transgraniczne europejskie usługi towarowe i pasażerskie. Dzięki temu zamówieniu osiągnęliśmy również kamień milowy w postaci 1500 sprzedanych Vectronów – powiedział Albrecht Neumann, CEO Rolling Stock w Siemens Mobility.

Na co dzień z lokomotyw Siemensa korzystają również polscy operatorzy m.in. Cargounit, PKP Cargo czy PKP Intercity.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności