NaKolei.pl Bez kategorii PKP Intercity dziękuje pracownikom w Święto Kolejarza

PKP Intercity dziękuje pracownikom w Święto Kolejarza

MM
fot. PKP Intercity

25 listopada przypada Święto Kolejarza. W tym roku szczególnie ważne, bo łączy się z 20-leciem PKP Intercity. Już od dwóch dekad pracownicy przewoźnika swoją codzienną pracą sprawiają, że podróżowanie po Polsce jest bezpieczne i komfortowe.

Każdego dnia w trasę rusza około 400 pociągów PKP Intercity. Przejazd nawet jednego składu to praca całego zespołu ludzi. Przygotowanie pociągu do trasy zajmuje kilka godzin i pracuje przy nim kilkadziesiąt osób. Choć podróżny ma zazwyczaj kontakt tylko z pracownikami kas i drużyny konduktorskiej, to nad codzienną obsługą floty pociągów czuwają rewidenci taboru, mistrzowie, elektromonterzy, mechanicy i wielu innych specjalistów, którzy na stacjach postojowych na terenie całego kraju przygotowują składy do drogi. Nad opracowaniem oraz kontrolą całego systemu ruchu pociągów przewoźnika i obsługi pasażerów czuwają także pracownicy w biurach i na dworcach.

W PKP Intercity pracuje około 8,5 tys. osób. W ciągu 20 lat codzienna praca ludzi tworzących PKP Intercity sprawiła, że na tory wyjechało blisko 1,9 mln pociągów, z których skorzystało niemal 560 milionów pasażerów.

W imieniu Zarządu PKP Intercity chcę podziękować każdemu z osobna, za codzienną, sumienną pracę, zaangażowanie, profesjonalizm, każdy uśmiech i rozwiązany problem – mówi Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

 

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności