Strona główna » Wiadomości » Tabor » Industrial Division odebrał 3 pierwsze Vectrony. Rozpoczną jazdy testowe między Poznaniem a Wrocławiem

Industrial Division odebrał 3 pierwsze Vectrony. Rozpoczną jazdy testowe między Poznaniem a Wrocławiem

Redakcja
Fot. Łukasz Piotrowski

Spółka zajmująca się poolem taborowym odebrała trzy z pięciu zamówionych lokomotyw Vectron. W przyszłym tygodniu rozpoczną się jazdy testowe na odcinku z Poznania do Wrocławia.

Industrial Division to największa firma zajmująca się wynajmem pojazdów kolejowych w Polsce. W 2019 roku Spółka podpisała umowę na dostawę 5 nowych lokomotyw wielosystemowych Vectron od Siemens Mobility.Trzy lokomotywy mają być przeznaczone dla korytarza północ-południe, a dwie natomiast dla korytarza wschód-zachód.

W dniu dzisiejszym trzy pierwsze lokomotywy dotarły do punktu pośredniego, czyli stacji Poznań Franowo. Dostarczone lokomotywy składają się z dwóch wariantów: dwie w wersji A10, jedna natomiast w A17. Wersja A10, dotyczy jednostek z homologacją w: Niemczech, Austrii, Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Holandii i na Węgrzech. Natomiast wersja A17 dodatkowo z homologacją w Słowenii.

Dostarczone lokomotywy to jednostki oznaczone numerami:

  • 91 51 5370 035-5(konfiguracja A10)
  • 91 51 5370 036-3  (konfiguracja A17)
  • 91 51 5370 037-1 (konfiguracja A10)

Lokomotywy od przyszłego tygodnia rozpoczną jazdy próbny pomiędzy Poznaniem a Wrocławiem. Następnie zasilą flotę Industrial Division, by następnie trafić w katalog ofertowy firmy.

Fot. Łukasz Piotrowski

Fot. Łukasz Piotrowski

Fot. Łukasz Piotrowski

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności

0
Would love your thoughts, please comment.x