NaKolei.pl WiadomościTabor Wodorowy iLint na jednym tankowaniu przejechał 1175 km. Pokaz możliwości wodoru

Wodorowy iLint na jednym tankowaniu przejechał 1175 km. Pokaz możliwości wodoru

Redakcja
Fot. Alstom

Alstom sprawdził w praktyce ile wodorowy iLint jest w stanie przejechać kilometrów na jednym tankowaniu. Udało się przejechać łącznie 1175 kilometrów po terytorium Niemiec.

Dotychczas Alstom wskazywał, że wodorowy pociąg iLint jest w stanie przejechać łącznie do tysiąca kilometrów na jednym tankowaniu. Producent stwierdził, że przeprowadzi test w praktyce. Wyszedł on dobrze, ponieważ iLint przejechał 1175 kilometrów.

Rekordowy przejazd zrealizowano wczoraj, 15 września, gdzie pociąg wyruszył z Bremervörde i przejechał m.in. przez Hesję oraz przygraniczne Burghausen, aby zakończyć podróż w Monachium. Pociąg, który przejechał przez całe Niemcy to jednostka należąca do LNVG (Landesnahverkehrsgesellschaft Niedersachsen). Wodorowe pociągi LNVG od połowy sierpnia regularnie obsługują linie na Dolnej Saksonii.

Cieszymy się, że jesteśmy liderem innowacji w tej dziedzinie jako pierwszy producent kolejowy na świecie oferujący pociąg pasażerski oparty na technologii wodorowej. Dzięki tej podróży przedstawiliśmy kolejny dowód na to, że nasze pociągi wodorowe spełniają wszystkie warunki konieczne do zastąpienia pojazdów z silnikami spalinowymi – powiedział Henri Poupart-Lafarge Prezes Zarządu Alstom

Jak wskazuje Alstom, istnieje duże zainteresowane wodorowymi iLintami wśród zagranicznych podmiotów. Oprócz 14 iLintów dla LNVG, Alstom ma zakontraktowaną dostawę 27 pociągów dla Frankfurtu. Poza Niemcami, Alstom buduje 6 pociągów wodorowych dla włoskiego regionu Lombardii.

Teraz jednostka trafi z Monachium do Berlina, gdzie będzie kursować po mieście podczas targów InnoTrans – więcej informacji.

Fot. Alstom

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności