Bez kategorii

Włosi domawiają kolejne pociągi Coradia Stream od Alstomu

Włosi domawiają kolejne pociągi Coradia Stream od Alstomu Mat. Alstom

Alstom podpisał umowę z Ferrovienord na dostawę kolejnych 20 pociągów Coradia Stream. Jest to druga umowa przewoźnika z Alstomem na dostawę jednostek Coradia.

Pociągi zamówione przez Ferrovienord, nazywane we Włoszech “Donizetti”, w rzeczywistości są dobrze znanymi jednostkami Coradia Stream. Są to jednostki, które są montowane również u nas w Polsce, a dokładniej w Chorzowie. Własnie tam budowane są Coradia Stream, które trafiają do Włoch, Holandii oraz Belgii. W przypadku domówionych 20 EZT, montaż będzie odbywać się w fabryce Alstomu w Savigliano.

Jak zawsze jesteśmy bardzo dumni ze współpracy z naszymi zaufanymi partnerami FNM i FERROVIENORD, aby zapewnić nowoczesny, wygodny i zrównoważony transport regionalny we Włoszech. W ciągu ostatnich 10 lat Alstom dostarczył 54 pociągi regionalne do Lombardii. Nowa generacja Coradia Stream stanowi najlepsze rozwiązanie, które zaspokoi rosnące potrzeby zarówno podróżujących w regionie, jak i operatorów”- powiedział Michele Viale, dyrektor zarządzający Alstom Italy.

Coradia Stream można łatwo dostosować do różnych rodzajów usług. Układ wnętrza i siedzeń można modyfikować w celu dostosowania do różnych potrzeb, na przykład poprzez dodanie większej liczby miejsc na dłuższych trasach lub zoptymalizowanej przestrzeni stojącej na krótszych trasach. Modułowe wnętrza mogą być dostosowane do pór roku lub określonych wymagań: w łatwy sposób można dodać np. stojaki na rowery, automaty z napojami i przekąskami, strefy multimedialne oraz strefy do pracy lub relaksu.

Nowe jednostki będą wyposażone w cztery silniki trakcyjne i osiąga maksymalną prędkość 160 km / h. Reprezentują najnowszą generację modelu, który jest już eksploatowany komercyjnie w dziesięciu regionach Włoch i są produkowane zgodnie z TSI. 

Zobacz również: Byliśmy w fabryce Alstomu w Chorzowie. To jedna z największych fabryk taboru w Europie [ZDJĘCIA]Kongres590