Infrastruktura

Remont na linii E20 – prace wykona Trakcja PRKiI

Remont na linii E20 – prace wykona Trakcja PRKiI fot. Trakcja PRKiI

16 sierpnia Trakcja PRKiI podpisała umowę na przebudowę trzech stacji na linii kolejowej E20 w obszarze LCS Terespol. Na realizację umowy spółka ma 36 miesięcy.

Prace jakie wykona Spółka wyniosą 417 mln zł netto. Trakcja PRKiI na wszystkie działania będzie miała 36 miesięcy od chwili podpisania umowy.

W działaniach na linii kolejowej E20 zawarta będzie m.in. modernizacja stacji: Terespol, Małaszewicze oraz Biała Podlaska, wymiana ok. 49 km torów, 68 km sieci trakcyjnej i remont 8 peronów. Ponadto zamiast przejazdu kolejowego w ciągu ulic Lubelskiej i Witoroskiej w Białej Podlasce powstanie dwupasmowy tunel drogowy wraz z chodnikiem dla pieszych.

Trakcja zadba o to, by obiekty przez nią remontowane były jak najbardziej przystosowane do potrzeb wszystkich pasażerów, w tym osób niepełnosprawnych. Na stacji w Terespolu pojawi się winda w przejściu podziemnym, które poddane zostanie modernizacji.

Wybudowane zostaną nowe obiekty kubaturowe dla sterowania ruchem kolejowym w Białej Podlaskiej, Małaszewiczach, Chotyłowie oraz strażnic przejazdowych w Terespolu i Kobylanach.