NaKolei.pl OpinieDziałania PSMK dostanie od PKP Energetyki pojazd SR71-04. Trwa zbiórka na transport

PSMK dostanie od PKP Energetyki pojazd SR71-04. Trwa zbiórka na transport

Redakcja

Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei zbiera środki na transport pojazdu SR71-04, który ma uroczyście otrzymać od PKP Energetyka. Stowarzyszenie liczy na wsparcie darczyńców. Potrzebna kwota to 8000 zł.

PKP Energetyka chce przekazać Polskiemu Stowarzyszeniu Miłośników Kolei pojazd do utrzymania sieci trakcyjnej SR71-04. Umowa została już podpisana, teraz czas na przetransportowanie daru do Skierniewic. A Stowarzyszenie nie posiada takich środków. Mowa nawet o 8000 zł. Opcja darmowego transportu w międzyczasie odpadła, w kasie u nas jak zawsze więcej koniecznych wydatków niż wpływów więc znowu zwracamy się do Was o wsparcie. – czytamy w komunikacie PSMK.

6 października ma nastąpić uroczyste przekazanie pojazdu. Pojazd jest w malarni. To unikatowa maszyna będąca jednym z najstarszych (a być może nawet najstarszy) z serii. Jest to zarazem jedyny przedstawiciel tego typu, który trafił do zbiorów muzealnych.

Za zebrane pieniądze transport SR71-04 i nagrody dla darczyńców

 PSMK prosi o wsparcie finansowe w zbiórce zorganizowanej poprzez stronę https://zrzutka.pl/csanmv Darczyńcy będą mogli liczyć na atrakcyjne nagrody od Stowarzyszenia. Zbierana kwota obejmuje koszty transportu pojazdu na trasie Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce-Skierniewice specjalistyczym transportem samochodowym oraz koszty zakupu i dystrybucji obiecanych za okazane wsparcie nagród.

Szczegóły na stronie Stowarzyszenia.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności