NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura PKP S.A. ogłosiły przetargi na remonty dworców w Toruniu. Tak będą wyglądać! [WIZUALIZACJE]

PKP S.A. ogłosiły przetargi na remonty dworców w Toruniu. Tak będą wyglądać! [WIZUALIZACJE]

MM
Wiz. PKP S.A.

Polskie Koleje Państwowe ogłosiły kolejne, nowe przetargi na przebudowę dwóch dworców kolejowych w Toruniu. Toruń Miasto i Toruń Wschodni zostaną zmodernizowane w ramach Programu Inwestycji Dworcowych PKP. Przebudowa obu dworców ma powstać w 77 tygodni od podpisania umowy.

Na stronach PKP S.A. pojawiły się dwa postępowania przetargowe na przebudowę i modernizację dworców Toruń Miasto oraz Toruń Wschodni. To już kolejny przetarg, gdyż poprzednie oferty zostały odrzucone. Jak będzie tym razem?

Projekt pn. „Modernizacja linii kolejowej nr 353 na odcinku Toruń Główny -Toruń Wschodni wraz z infrastrukturą dworcową oraz budową nowych przystanków kolejowych w Toruniu” realizowany jest na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy PKP PLK S.A., Miastem Toruń i PKP S.A. W przypadku obu dworców chodzi o generalne remonty budynków.  Czas składania ofert mija o 12:00 25 sierpnia 2022 roku.

W ramach realizacji inwestycji zaplanowano m.in. budowę drugiego toru pod placem Pokoju Toruńskiego pomiędzy stacjami Toruń Miasto i Toruń Wschodni. Ponadto, w ramach zakresu robót planowanych przez PKP PLK S.A. przewidziano wybudowanie wind umożliwiających korzystanie z peronów przez osoby o ograniczonej możliwości poruszania się – informował w marcu 2022 r. Andrzej Bittel.

Toruń Miasto

Stacja Toruń Miasto zyska zmodernizowane wszystkie budynki wchodzące w skład kompleksu dworcowego, tzn. budynek dworca, Starej Szalety oraz Starej Apteki. Na czas przebudowy ma powstać dworzec tymczasowy.  Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości 200 000, 00 zł. Głównym kryterium oceny jest cena brutto. PKP  nie przewiduje zorganizowania wizji lokalnej z jego udziałem, niemniej jednak zaleca, aby Wykonawca bardzo szczegółowo sprawdził w terenie warunki wykonywania przedmiotu zamówienia.  realizacja robót budowlanych ma się odbyć  w terminie do 77 tygodni od dnia zawarcia Umowy.

Wiz. PKP S.A.

Wiz. PKP S.A.

Wiz. PKP S.A.

Wiz. PKP S.A.

Toruń Wschodni

Na dworcu Toruń Wschodni zostanie przebudowany budynek dworca oraz zagospodarowany zostanie teren wokół dworca. Ponadto przewidziana jest rozbiórka obiektu bunkra zlokalizowanego pomiędzy budynkiem Dworca Wschodniego i dawnym budynkiem administracji. Na czas remontu powstanie dworzec tymczasowy. W przypadku dworca Toruń Wschodni PKP zobowiązuje potencjalnego Wykonawcę do wniesienia wadium w wysokości 290 000,00 zł. Tak jak w przypadku stacji Toruń Miasto realizacja ma potrwać do 77 tygodni od dnia zawarcia umowy.

Wiz. PKP

Wiz. PKP

Wiz. PKP

Wiz. PKP

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności