Działania Kolej na świecie Przewozy pasażerskie

Konkurencja dla Deutsche Bahn? Filxbus uruchamia FlixTrain

Konkurencja dla Deutsche Bahn? Filxbus uruchamia FlixTrain fot. FlixBus

Flixbus wyparł Polskiego Busa. Niezadowoleni podróżni, którzy nie mogą pogodzić się z tą decyzją będą mogli w ramach zadośćuczynienia skorzystać z promocyjnych biletów. Dodatkowo FlixMobility wprowadzi na niemiecki rynek FlixTrain. Jak wśród podróżnych przyjmie się ta zmiana?

Jak podaje portal venturebeat.com FlixBus będzie występował również w wersji kolejowej. Spółka ogłosiła, że firma FlixMobility stworzyła FlixTrain, który będzie kursował (na razie) po Niemczech. Zapewne w razie dobrego przyjęcia się na rynku jego oferta będzie rozszerzana do innych krajów Europy Zachodniej.

FlixTrain zacznie kursować po Niemczech od 24 marca br. Pierwsze trasy pociągu będą ukierunkowane na połączenia z Hamburga do Düsseldorfu i Kolonii. Opcja nowego przewoźnika może stanowić sporą konkurencję dla Deutsche Bahn. Połączenia FlixTrain będą realizowane przez pociągi Locomore. Ceny biletów mają być jednym z kryterium, dzięki którym przewoźnik może ,,podebrać” klientów DB. Za bilet na dowolną trasę w Niemczech można zapłacić 9,99 euro.

Jak czytamy na facebooku FlixBusa atrakcje czekają również podróżujących po Polsce. Użytkownicy korzystający z dość nagle wprowadzonych w Polsce usług FlixBusa (ku zdumieniu tysięcy osób przyzwyczajonych do oferty PolskiegoBusa) będą mogli skorzystać z tańszych biletów na połączenia autobusowe. FlixBus ogłosił, że dziś, 6 marca rusza specjalna oferta biletowa, w ramach której można nabyć je nawet za jedyne 99 groszy (połączenia międzynarodowe od 4,99 zł). Tanie bilety w promocji dotyczą połączeń realizowanych w terminie 12-26 marca. Więcej szczegółów o promocyjnych biletach i trasach, na których obowiązuje oferta znajduje się na stronie przewoźnika.