Działania Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie

Kolejna odsłona akcji „Wisła, Ustroń… zostaję dłużej dostaję więcej”

Kolejna odsłona akcji „Wisła, Ustroń… zostaję dłużej dostaję więcej” fot. Koleje Śląśkie

Koleje Śląskie po raz kolejny przyłączyły się do akcji organizowanej przez dwa beskidzkie kurorty. W ramach kampanii na turystów wnoszących opłatę klimatyczną czekają różnego rodzaju promocje i rabaty – w tym m.in. kupony na bezpłatne przejazdy pociągami Kolei Śląskich.

Tym razem w ramach współpracy Wisła i Ustroń zdecydowały się na wydanie całorocznej karty rabatowej. Na jej podstawie turyści mogą korzystać z promocyjnych cen (niższych o 15%) na określone w nich wiślańskie i ustrońskie atrakcje turystyczne w terminie od 15 lipca 2019 r. Posiadacze takiej karty mogą przy tym korzystać z bezpłatnych przejazdów pociągami Kolei Śląskich pomiędzy dwoma kurortami w terminie od piątku do niedzieli. Bezpłatne przejazdy to nie tylko świetne rozwiązanie pod kątem ekologii, ale również duża oszczędność czasu dla turystów, którzy zamiast stać w korkach ulicznych mogą szybko i wygodnie podróżować pociągiem i dzięki temu korzystać z atrakcji oferowanych przez oba miasta.

W ramach całego przedsięwzięcia turyści mają możliwość skorzystania też z promocyjnych cen na wybrane atrakcje, wypożyczalnie sprzętu czy wycieczki ciuchcią. Wśród instytucji, które dołączyły do tegorocznej odsłony akcji znalazły się m.in.: Miejska Informacja Turystyczna w Ustroniu, Górski Park Równica, grota solna w sanatorium „Malwa”, Leśny Park Niespodzianek, Muzeum Ustrońskie im. J. Jarockiego i jego oddział Muzeum Zbiory Marii Skalickiej, Ustrońskie Lodowisko, Centrum Szkoleniowo-Rekreacyjne Park Poniwiec, Muzeum Magicznego Realizmu – Ochorowiczówka, Informacja Turystyczna Wisła Otwarta Turystycznie, Strzelnica nad Wisłą, placówka Sport Rent w Wiśle, Szkoła Element S.O.S.

Dla najmłodszych fanów kolejnictwa atrakcjami przewidzianymi w ramach akcji mogą być nie tylko prawdziwe pociągi Kolei Śląskich, ale również przejazdy ciuchcią – karta uprawnia bowiem do zniżek na przejazdy Ustrońską Ciuchcią, Ciuchcią Wiślańską oraz Ciuchcią Martusia. Oczywiście w akcji nie mogło również zabraknąć kolejek… liniowych. Niższe ceny dla posiadaczy karty oferuje m.in. kolej liniowa Czantoria i kolej liniowa Poniwiec, na rabaty mogą liczyć też osoby korzystające z wyciągów w ramach Pętli Cieńkowskiej.

Regulamin Wisła – Ustroń – 2019.