NaKolei.pl WiadomościTabor Impulsy trafią na P4 do ZNTK Mińsk Mazowiecki. Koleje Mazowieckie podpisały umowę

Impulsy trafią na P4 do ZNTK Mińsk Mazowiecki. Koleje Mazowieckie podpisały umowę

Redakcja
Fot. Koleje Mazowieckie

Impulsy Kolei Mazowieckich trafią na P4 do ZNTK Mińsk Mazowiecki. To pierwsze naprawy 4. poziomu Impulsów wyprodukowanych przez Newag. Łącznie do Mińska Mazowieckiego trafi 12 jednostek 45WE.

Impulsy wyprodukowane przez nowosądecki Newag dla Kolei Mazowieckich przejdą pierwsze naprawy P4. Jak informowaliśmy na łamach naszego portalu, ZNTK Mińsk Mazowiecki należący do Grupy PESA złożył najkorzystniejszą ofertę w przetargu.

W przetargu wpłynęły następujące oferty:

Oferta nr 1 od producenta jednostek, czyli Newagu, z ceną 42.900.000,00 zł netto (52.767.000,00 zł brutto), terminem realizacji do 30 czerwca 2022 roku, terminem realizacji naprawy jednego składu – 75 dni oraz gwarancją – 18 miesięcy;

Oferta nr 2 – od ZNTK Mińsk Mazowiecki, które zaproponowały cenę 36.340.800,00 zł netto (44.699.184,00 zł brutto), termin realizacji do 30 czerwca 2022 roku, termin realizacji naprawy jednego składu – 60 dni, gwarancję – 18 miesięcy.

Umowę dotyczącą wykonania tego zadania podpisali 1 lutego 2021 r.: Robert Stępień, prezes zarządu KM, i Czesław Sulima, członek zarządu, dyrektor eksploatacyjny KM, oraz ze strony wykonawcy: Krzysztof Adamski, prezes zarządu, dyrektor generalny, oraz Jacek Bilski – wiceprezes zarządu, dyrektor produkcji.

W sumie umowa obejmuje 12 napraw elektrycznych zespołów trakcyjnych z terminem zakończenia jej realizacji do 30 czerwca 2022 r. Wartość umowy opiewa na blisko 45 mln zł brutto.

ZNTK w Mińsku to jeden z naszych najważniejszych partnerów, z którym współpracujemy właściwie od samego początku istnienia spółki. To właśnie temu zakładowi powierzyliśmy zdecydowaną większość napraw naszych pojazdów. Przypomnę, że obecnie zakład realizuje dla KM naprawy ezt EN57 AL. Pojazdy 45 WE wyprodukowane przez Newag dobrze spisywały się w pierwszym okresie eksploatowania przez Koleje Mazowieckie i są pozytywnie oceniane przez naszych pasażerów. Liczę, że po pierwszych  naprawach rewizyjnych w ZNTK Mińsk Mazowiecki  oceny tego taboru będą na tym samym poziomie – powiedział prezes Czesław Sulima.

Nasza firma od kilkunastu lat sukcesywnie realizuje naprawy dla Kolei Mazowieckich. W tym czasie wykonaliśmy już ponad 450 napraw elektrycznych zespołów trakcyjnych w poziomie P4, 86 pojazdów zmodernizowaliśmy w ramach napraw w poziomie utrzymania P5, a także naprawiliśmy kilka tysięcy podzespołów rezerwy obiegowej. Cieszymy się z kolejnego podpisanego kontraktu oraz z tego, że wysoka jakość świadczonych przez nas usług znajduje uznanie zarówno w oczach przewoźnika jak i pasażerów. Liczymy na dalszą owocną współpracę w przyszłości – dodał Krzysztof Adamski, prezes zarządu, dyrektor generalny ZNTK „Mińsk Mazowiecki” S.A

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności