NaKolei.pl WiadomościPrawo i przetargi Dwie oferty na naprawy P3 zachodniopomorskich Impulsów

Dwie oferty na naprawy P3 zachodniopomorskich Impulsów

Redakcja
Fot. Ilostan Pojazdów Trakcyjnych / MP5

W przetargu na wykonanie przeglądu w zakresie odpowiadającym 3 Poziomowi Utrzymania Pojazdów Kolejowych dwóch pojazdów serii Impuls II – EN63A i ED78 złożone zostały dwie oferty.

Zainteresowani wykonaniem prac są:

  1. Newag S.A. z ceną 4.225.050,00 zł brutto;
  2. Serwis Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. Sp.k. z ceną 4.547.064,00 zł brutto.

Obie oferty znacząco przekraczają kosztorys. Zamawiający poinformował, że na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę w wysokości 3.147.570,00 zł brutto.

Zamówienie przewiduje prawo opcji, które będzie polegać na możliwości rozszerzenia zakresu usług objętych przedmiotem umowy, o kolejne sztuki pojazdów:

  1. do maksymalnie 17 sztuk pojazdów EZT 36WEa serii EN63A;
  2. do maksymalnie 7 sztuk pojazdów EZT 31WE serii ED78, z zastrzeżeniem, że w przypadku każdego pojazdu szynowego wymienionego powyżej, zakres usługi będzie obejmował obligatoryjnie przegląd w zakresie odpowiadającym 3 Poziomowi Utrzymania Pojazdów Kolejowych, a prace dodatkowe tj. wymiana kompletu kół monoblokowych oraz przegląd kompletu zespołów napędowych (dla pojazdów EN63A) i przegląd silników trakcyjnych (dla pojazdów ED78), będą traktowane wariantowo, w zależności od potrzeb zamawiającego.

Łącznie prace mogą objąć zatem 26 Impulsów.

W przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia przetargu wykonawca zobowiązany będzie do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z Dokumentacją Techniczną oraz Dokumentacją Systemu Utrzymania dla danego typu pojazdu oraz zasadami bezpieczeństwa wynikającymi z Ustawy o transporcie kolejowym i rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie ogólnych warunków technicznych eksploatacji pojazdów kolejowych.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności