NaKolei.pl WiadomościPrawo i przetargi CZLoko chce dostarczyć lokomotywy manewrowe dla PKP Intercity

CZLoko chce dostarczyć lokomotywy manewrowe dla PKP Intercity

Redakcja
fot. NaKolei.pl

13 maja upłynął termin na składanie ofert w przetargu na dostawę 10 lokomotyw manewrowych dla PKP Intercity.

Została złożona jedna – od CZLoko a.s. Czeska firma chce dostarczyć 10 lokomotyw za 39.192.952,00 zł netto, a jeden pojazd za 3.859.649 zł netto. Zaproponowano również terminy płatności i warunki płatności zgodne z SIWZ. PKP Intercity na ten cel chce przeznaczyć 78.228.000,00 zł brutto. Po przeliczeniu wynika, że oferta CZLoko mieści się w tych szacunkach.

Przedmiotem zamówienia obejmuje nie tylko dostawę lokomotyw, ale również przeszkolenie osób wskazanych przez Zamawiającego w zakresie ich obsługi, a także dostawę wyprawki.

Lokomotywy mają zostać dostarczone a usługi dodatkowe zrealizowane w terminie do 24 miesięcy od dnia udzielenia zamówienia (zawarcia umowy), a dostawy pierwszego z pojazdów w terminie do 18 miesięcy od dnia udzielenia zamówienia (zawarcia umowy).

Zgodnie z warunkami przetargowymi Zamawiający wymaga dostarczenia fabrycznie nowych lokomotyw, tj. zbudowanych z fabrycznie nowych elementów, zespołów, podzespołów i części, dotychczas nie eksploatowanych, a także udzielenia gwarancji jakości na każdy z pojazdów (ich poszczególne elementy), ich oprogramowanie oraz sporządzoną dokumentację, o której mowa w Umowie, a także rękojmi na każdy pojazd, na okres co najmniej 48 miesięcy. W całym okresie gwarancji wymagane jest dotrzymanie minimalnego średniego współczynnika dostępności wszystkich dostarczonych pojazdów w każdym kwartale kalendarzowym na poziomie co najmniej 90 %.

Jest to drugi przetarg na dostawę lokomotyw manewrowych dla PKP Intercity. Cena zaproponowana przez oferenta jest też znaczącą niższa. W pierwszym przetargu ofertę złożyła również tylko firma CZLoco, ale jej oferta okazała się zbyt wygórowana. Za 10 lokomotyw zażądano wówczas 83.502.585,00 zł netto, co dawało 8.296.750,00 zł netto za jeden pojazd, podczas gdy szacunki zamawiającego określono na 61.500.000,00 zł brutto.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności