Działania Infrastruktura Kolej jest dla ludzi

,,Bezpieczny piątek”-akcja uczula na przestrzeganie właściwych zachowań na terenach kolejowych

,,Bezpieczny piątek”-akcja uczula na przestrzeganie właściwych zachowań na terenach kolejowych fot. PKP PLK

PKP PLK aktywnie propagują właściwe zachowanie na terenach kolejowych w ramach akcji ,,Bezpieczny Piątek”. W okresie letnim szczególnie zwraca się uwagę na podnoszenie odpowiedzialności za życie własne, ale i innych uczestników ruchu.

PLK znów prowadzi letnią akcję ,,Bezpieczny Piątek” w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd”. Pomagają im w tym funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Policji. Szerzona jest wiedza o odpowiedzialnym i bezpiecznym zachowaniu się na terenach kolejowych.

Przedstawiciele PKP PLK będą edukować mieszkańców poszczególnych regionów podczas spotkań przy przejazdach kolejowo-drogowych w całej Polsce. Dziś np. wybrano takie lokalizacje jak m.in. Batkowo (kujawsko-pomorskie), Boronów (śląskie), Bydgoszcz, Chałupki (śląskie), Chełm (lubelskie), Chociwel (zachodnio-pomorskie), Chrzanowo (warmińsko-mazurskie), Czerwionka-Leszczyny (śląskie), Dobiegniew (lubuskie), Dolice (zachodnio-pomorskie), Elbląg, Gliwice, Goczałkowice (śląskie), Gołąb (lubelskie), Hajnówka (podlaskie), Kielce Słowik, Komorniki (warmińsko-mazurskie), Kraków, Lublin, Łowicz (mazowieckie).

Jak informują organizatorzy kampanii ,,Bezpieczny przejazd”, w sumie w Polsce w tym dniu odbędzie się 41 akcji. Kierowcy i piesi mogą liczyć na ulotki informacyjne rozdawane przez przedstawicieli PLK. Nieostrożni kierowcy na przejazdach kolejowych mogą spodziewać się również upomnień i mandatów.

Więcej na stronie organizatorów.