Prawo i przetargi Przewozy pasażerskie Tabor

16 listopada nowym terminem otwarcia ofert w przetargu na 12 ezt dla PKP Intercity

16 listopada nowym terminem otwarcia ofert w przetargu na 12 ezt dla PKP Intercity fot. NaKolei.pl

PKP Intercity otworzy oferty w przetargu na dostawę 12 ezt w dniu 16 listopada. Do niedawna termin składania ofert przypadał na 3 października.

Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia na 12 ezt przez PKP Intercity ze zmianami. Otwarcie ofert będzie miało miejsce 16 listopada. Jak informuje Puls Biznesu zamówienie zawiera również świadczenie usług utrzymania. PKP Intercity wymaga, aby usługi te świadczone były w Łodzi lub Warszawie.

Przetarg został ogłoszony w grudniu 2017 r. Zastosowano w tym postępowaniu innowacyjny model zakupowy. Polega on na tym, że producent dostarczy najpierw dwa EZT w ciągu półtora roku od dnia wejścia w życie umowy. Natomiast następne pociągi mają trafić do floty PKP Intercity w ciągu 48 miesięcy od podpisania kontraktu, ale nie wcześniej, niż po zakończeniu sześciomiesięcznej eksploatacji pierwszych dwóch pojazdów. Ten czas pozwoli na dokładne sprawdzenie możliwości nowych pociągów i wykrycie ewentualnych usterek. Oferty pierwotnie miały spływać do 20 lutego br.

Pociągi zostaną dostosowane do prędkości nie mniejszej niż 160 km/h. Zostaną wyposażone m.in. w wygodne fotele, klimatyzację, gniazdka elektryczne, bezprzewodowy internet ze wzmacniaczami sygnału GSM/LTE, monitoring. Zwycięzca przetargu będzie musiał też zadbać o utrzymanie techniczne pojazdów o zakresie poziomów od P1 do P4.