Strona główna » Wiadomości » Pendolino po raz pierwszy w Ustce

Pendolino po raz pierwszy w Ustce

Redakcja
Fot. Nakolei.pl

27 czerwca po raz pierwszy słynne Pendolino zawiozło turystów na wakacyjny wypoczynek do Ustki. Do nadmorskiego kurortu najnowocześniejszy pociąg PKP Intercity kursuje z Bielska-Białej, przez Katowice, Warszawę oraz Trójmiasto. Połączenie będzie realizowane do końca sierpnia.

 

Pendolino po raz pierwszy w Ustce pojawiło się w sobotę wieczorem, przywożąc grupę turystów i mieszkańców miasta, którzy skorzystali z możliwości szybkiego powrotu koleją do domu. Na wakacje PKP Intercity wydłużyło trasę codziennego pociągu Express InterCity Premium relacji Bielsko-Biała – Gdynia – Bielsko-Biała do Ustki. Dzięki temu turyści mogą łatwiej i bardziej komfortowo dojechać do nadmorskiego kurortu. Do Ustki pociąg Pendolino będzie przyjeżdżał o godzinie 20:21, a z Ustki będzie wyjeżdżał o 7:23. Najkrótszy czas przejazdu między Ustką a Bielskiem-Białą wynosi 8 godz. 33 min. Przejazd na trasie Warszawa – Ustka trwa 4 godz. 52 min.

Ustka, to kolejna miejscowość turystyczna nad Bałtykiem, po Trójmieście, Kołobrzegu, Szczecinie i Świnoujściu, do której w czasie wakacji dojeżdżać będzie Pendolino – mówi Adam Wawrzyniak, członek zarządu PKP Intercity.

Adam Wawrzyniak dodał, że połączenie Bielsko-Biała – Ustka to również jedna z najdłuższych tras, jaką pokonuje Pendolino, gdyż liczy prawie 830 km. Ceny biletów na przejazd do Ustki w drugiej klasie zaczynają się od 59 zł z Katowic, Bielska-Białej i Warszawy oraz od 29 zł z Trójmiasta.

Więcej możliwości dojazdu do Ustki

Podróżni planujący letni wypoczynek w Ustce mają do dyspozycji, oprócz pociągu Pendolino, vztery pary codziennych całorocznych połączeń PKP Intercity. IC Szkuner oraz IC Zefir, oba relacji Ustka – Przemyśl – Ustka kursują m.in. przez Rzeszów, Kraków, Gliwice, Opole, Wrocław, Poznań, Piłę. IC Przemyślanin relacji Ustka – Przemyśl – Ustka jedzie przez Rzeszów, Kraków, Częstochowę, Łódź, Poznań i Piłę. Natomiast IC Gwarek relacji Ustka – Kraków – Ustka zatrzymuje się w Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu. Ponadto na trasie Warszawa – Ustka – Warszawa w okresie wakacyjnym kursuje pociąg Słoneczny Kolei Mazowieckich.

Bezpośrednie połączenie z Warszawą obsługiwane składem Pendolino to na pewno wielka radość nie tylko dla mieszkańców Ustki, ale również dla turystów. To także doskonały przykład uzupełnienia oferty dla podróżnych poprzez zdrową konkurencję – mówi Dariusz Grajda, wiceprezes PKP S.A.

Jednocześnie kolejarze deklarują współpracę z miastem w kierunku rozwoju infrastruktury komunikacyjnej, z której będą korzystali tak turyści, jak i mieszkańcy.

Ale to nie wszystko – PKP S.A. wspiera Ustkę w kolejnych inwestycjach, w szczególności w rozbudowie centrum przesiadkowego. Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych uzgodnień przystąpimy do przekazania terenów, na których kolejne inwestycje poprawią jeszcze bardziej komfort podróżnych w pięknym mieście jakim jest Ustka – stwierdził wiceprezes Dariusz Grajda.

Dla miasta zwiększenie oferty przewozowej PKP Intercity ma nie tylko znaczenie turystyczne.

Bezpośrednie i szybkie połączenia kolejowe są niezwykle ważne dla turystów, którzy przyjeżdżają do Ustki. To także udogodnienie dla naszych mieszkańców, którzy na pokładzie Pendolino mogą teraz dojechać do Trójmiasta, Warszawy, Katowic czy Bielska-Białej. Jestem przekonany, że Ustczanie będą z tego korzystali – uważa Jacek Maniszewski, burmistrz Ustki.

Podobne artykuły