NaKolei.pl WiadomościTransport miejski Zbliża się kres ostatnich wrocławskich Konstali. MPK ogłosiło przetarg na zakup do 40 nowych tramwajów

Zbliża się kres ostatnich wrocławskich Konstali. MPK ogłosiło przetarg na zakup do 40 nowych tramwajów

Adrian Izydorek
Fot. Wroclaw.pl

MPK Wrocław szykuje się do odstawienia ostatnich jeżdżących dwuwagonowych Konstali. Przewoźnik wczoraj ogłosił przetarg na zakup 24 nowych tramwajów, z opcją na 16 kolejnych.

MPK Wrocław szykuje się na kolejne zakupy taborowe. MPK niedawno korzystając z praw opcji, łącznie zamówiło 46 Moderusów Gamma od Modertrans z Poznania.

Jak widać, mimo pandemii oraz innych okoliczności, odważnie działamy w kwestii rozwoju transportu zbiorowego we Wrocławiu – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. – Konsekwentnie stawiamy kolejne kroki, żeby poprawić jego jakość. To był i jest mój priorytet. Cieszę się, że wspólnie z prezesem Balawejderem mamy podobne zdanie na ten temat. Dlatego też zdecydowaliśmy się ogłosić przetarg na kolejne nowe tramwaje dla Wrocławia.

Tramwaje, które chce kupić MPK Wrocław mają być w całości niskopodłogowe, klimatyzowane i być nowocześnie wyposażone. Mają to być jednokierunkowe tramwaje. W tramwajach ma znajdować się miejsce dla co najmniej 200 osób, a miejsc do siedzenia powinno być co najmniej 40 sztuk.

Mamy jeden z najmłodszych taborów autobusowych w Polsce, co roku przeznaczamy 80 milionów na poprawę stanu torowisk. Teraz, przyszedł czas żeby po raz kolejny zdecydowanie zainwestować w tramwaje – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Chcemy pojazdy w całości niskopodłogowe, klimatyzowane i niebieskie, bo takich właśnie oczekują wrocławianie.

Kryterium

Kryterium wyboru oferty jest niecodzienne, a prezentuje się w następujący sposób:

 • Kryterium jakości : Wyposażenie tramwajów w urządzenia hydrauliczno/pneumatyczne lub elektromechaniczne niewymagające zastosowania badań Transportowego Dozoru Technicznego / Waga: 5 %
 • Kryterium jakości : Wyposażenie tramwajów w przetwornice statyczne wyprodukowane w technologii
  SIC / Waga: 3 %
 • Kryterium jakości : Wyposażenie tramwajów w falowniki wyprodukowane w technologii SIC / Waga: 3 %
 • Kryterium jakości : Poziom hałasu zewnętrznego / Waga: 6 %
 • Kryterium jakości : Poziom hałasu wewnętrznego / Waga: 6 %
 • Kryterium jakości : Okres gwarancji tramwaju / Waga: 5 %
 • Kryterium jakości : Okres gwarancji na perforację korozyjną, pękania i powłoki lakiernicze / Waga: 3 %
 • Kryterium jakości : Pochyłość podłogi / Waga: 4 %
 • Kryterium jakości : Nacisk statyczny osi / Waga: 10 %
 • Kryterium jakości: Sposób wejścia do kabiny motorniczego / Waga: 5 %
 • Kryterium jakości : Liczba siedzeń dostępnych z poziomu niskiej podłogi / Waga: 1 %
 • Cena – Waga: 49 %

Przewoźnik czeka na oferty do 30 września.

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności