Tabor Transport miejski
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-pesa

Solaris Urbino 12 hydrogen w odpowiedzi na zapotrzebowanie na pojazdy bezemisyjne

Solaris Urbino 12 hydrogen w odpowiedzi na zapotrzebowanie na pojazdy bezemisyjne fot. Solaris

Solaris Bus&Coach wypuszcza z taśmy produkcyjnej nowy, ekologiczny autobus Solaris Urbino 12 hydrogen. To autobus napędzany wodorem. Jego oficjalna premiera będzie miała miejsce w 2019 roku.

Nowy, ekologiczny autobus Solaris Urbino 12 hydrogen to odpowiedź producenta na coraz popularniejsze pojazdy bezemisyjne w transporcie publicznym w Europie. Pojazd Solarisa będzie napędzany alternatywnie, energią z wodorowego ogniwa paliwowego.

Oficjalna premiera pojazdu planowana jest w roku 2019. Dzięki zastosowanej w pojeździe technologii,autobus wodorowy będzie miał możliwość pokonania rekordowego (z całej gamy autobusów elektrycznych) zasięgu na pojedynczym tankowaniu – ponad 350 km. Pojazd będzie posiadał małą baterię trakcyjną Solaris High Power o pojemności 29,2 kWh. Będzie ładowana energią wodorową. Odpowie za wspomaganie ogniwa w momentach najwiekszego zapotrzebowania na energię.

Ładowanie pojazdu będzie możliwe również poprzez gniazdo plug-in. Solaris Urbino 12 hydrogen będzie miał 12 metrów i pomieści na pokładzie 80 pasażerów. Ten model to kontynuacja dostarczonego w 2014 roku do hamburga Solarisa Urbino 18,75 electric z ogniwem wodorowym. Szczegóły na stronie producenta.