NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie Śledzenie pociągów ŁKA na żywo w mobilnej aplikacji. Przewoźnik wprowadził nowość

Śledzenie pociągów ŁKA na żywo w mobilnej aplikacji. Przewoźnik wprowadził nowość

MM
Impuls2 w drodze na testy do Legnicy [ 2018] Fot. YT / "Olo Kolejarz"

Z początkiem lutego Łódzka Kolej Aglomeracyjna udostępniła swoim pasażerom nową aplikację mobilną, za pośrednictwem której można m.in. śledzić w czasie rzeczywistym pociągi przewoźnika, wyszukać połączenie i zakupić bilet w serwisie partnerskim Koleo, czy włączyć wysyłane przez dyspozyturę ŁKA powiadomienia typu push.

Nowa aplikacja mobilna, jak twierdzi sam przewoźnik, to pierwsze w Polsce tego typu narzędzie oddane pasażerom przewozów kolejowych. Dzięki aplikacji podróżni mogą śledzić w czasie rzeczywistym położenie pociągu, wyszukać najbliższą stację, z której mogą rozpocząć podróż, uzyskać dostęp do informacji o bieżących utrudnieniach.

[…] szczegóły podróży zaznaczone zostały w 2 kolorach: na zielono – przebyta trasa, na czerwono – przyszłe przystanki wraz z informacją o przyjeździe i odjeździe z każdego z nich. W przypadku opóźnień powyżej 5 minut, ikona pociągu  zmienia kolor na czerwony – podaje w swoim komunikacie Łódzka Kolej Aglomeracyjna.

W pierwszych 7 dniach funkcjonowania aplikacji została ona już pobrana 1 tys. razy, cieszy się więc zainteresowaniem wśród pasażerów.

Warto przypomnieć, że podobne rozwiązanie chce wdrożyć POLREGIO. Przewoźnik złożył wniosek w konkursie organizowanym przez Komisję Europejską w ramach instrumentu „Łącząc Europę” w sektorze transportu w perspektywie 2021-2027, tzw. CEF2. CEF 2 ma na celu dalsze wspieranie modernizacji i budowy infrastruktury położonej na transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T, tj. o wspólnym znaczeniu dla Unii Europejskiej.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności