Ekonomia i rynek

Regularne połączenie z Łodzi do Chin

W 12 dni pociągiem z Łodzi do Chin

fot. PAP

Ruszyło regularne połączenie kolejowe cargo z chińskiego Chengdu do Łodzi. Pociągi towarowe mają pokonywać trasę liczącą prawie 10 tys. km w ciągu 12-14 dni. To  szybciej niż dostarczenie kontenerów do Europy drogą morską, co zajmuje nawet do 45 dni.

We wtorek w Łodzi odbyła się uroczysta inauguracja regularnego pociągu towarowego z Chengdu w zachodnich Chinach do Łodzi.

Pierwszy pociąg z 41 kontenerami z Chin przyjechał do stacji Łódź Olechów w styczniu tego roku. Pokonał on trasę liczącą niemal 10 tys. km w ciągu 15 dni.

Trasa pociągu przebiega przez Kazachstan, Rosję i Białoruś. Pociągi mają wyjeżdżać z Chin cotydzień i pokonywać trasę do Łodzi maksymalnie w ciągu 14 dni. Stąd towary mają być rozwożone do centrów logistycznych w Polsce i w Europie.

Przewozy realizuje firma Chengdu Hatrans YHF Intermodal Logistics, a łódzka firma logistyczna Hatrans jest operatorem pociągu w Polsce. Łódzka spółka dysponuje centrum dystrybucyjnym na łódzkim Olechowie; oferuje także usługi logistyczne, transportowe oraz celne. Chce też zbudować w Łodzi terminal przeładunkowy.

 

Źródło: pap/wGospodarce.pl{jcomments on}