NaKolei.pl Bez kategorii POLREGIO podpisało umowę z województwem pomorskim

POLREGIO podpisało umowę z województwem pomorskim

MM
fot. POLREGIO

Województwo pomorskie w listopadzie rozstrzygnęło przetarg na obsługę trasy Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Dziś POLREGIO poinformowało o podpisaniu  umowy z województwem pomorskim o wartości 187,8 mln zł na obsługę czterech nowych tras w regionie.

W ramach porozumienia spółka będzie uruchamiać 97 pociągów w dni powszednie i 82 w weekendy i święta. Oznacza to pracę eksploatacyjną o wartości ponad 6,3 mln pociągokilometrów w ciągu 4 lat.

Nowa umowa między POLREGIO a województwem pomorskim zacznie obowiązywać od 11 grudnia 2022 r. i potrwa do grudnia 2026 r. Od nowego rozkładu jazdy 17 spalinowych zespołów trakcyjnych, z których 13 należy do województwa, a kolejne 4 to własność POLREGIO, będzie kursować na trasach:

•             Kartuzy – Gdańsk Wrzeszcz
•             Gdańsk Wrzeszcz – Gdańsk Osowa – Gdynia Główna
•             Kościerzyna – Gdańsk Wrzeszcz – Gdynia Główna
•             Kościerzyna – Gdańsk Osowa – Gdynia Główna

 Dziękujemy za zaufanie ze strony województwa pomorskiego, organizatora transportu kolejowego. Konsekwentnie umacniamy pozycję POLREGIO, jako największego przewoźnika pasażerskiego w Polsce, wygrywając kolejne przetargi w regionach. Po podpisaniu umowy wieloletniej w województwie kujawsko-pomorskim w październiku i teraz w pomorskim, zabezpieczyliśmy łącznie blisko 1 mld zł do 2030 r. Obecnie mamy więc bardzo dobrą, długoterminową perspektywę finansową i możemy realizować ambitne projekty inwestycyjne, jak chociażby prowadzony właśnie przetarg na zakup do 200 nowych pociągów – mówi Artur Martyniuk, Prezes Zarządu POLREGIO S.A.

Województwo Pomorskie udostępni spółce POLREGIO S.A. do tego celu tabor kolejowy w liczbie 13 sztuk (8 sztuk pojazdów trójczłonowych i 5 pojazdów dwuczłonowych) na podstawie umowy dzierżawy. Pisaliśmy o tym tu.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności