NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie Od grudnia Polregio na Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

Od grudnia Polregio na Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

MM

Pomorskie rozstrzygnęło przetarg na obsługę trasy Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Od grudnia połączenia między Gdańskiem, Gdynią, Kościerzyną i Kartuzami zapewni spółka POLREGIO S.A. PKP SKM w Trójmieście nie wzięła w ogóle udziału w przetargu. 

Polregio będzie świadczyło usługę przewozu na liniach:

  1. Gdańsk Wrzeszcz – Gdańsk Port Lotniczy – Gdańsk Osowa – Gdynia Główna,
  2. Kościerzyna – Gdynia Główna,
  3. Kościerzyna – Gdańsk Wrzeszcz/Gdynia Główna,
  4. Kartuzy – Gdańsk Wrzeszcz

Przetarg dotyczący usług publicznych w zakresie wojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich na obszarze województwa pomorskiego zakończył się w poniedziałek 14 listopada.

Jak informuje Urząd Marszałkowski wpłynęła jedna oferta – firmy POLREGIO S.A. na kwotę 187.815.061,93 zł. Kwota ta nie przekracza przeznaczonego na ten cel budżetu (199 400 400 zł). W związku z tym we wtorek 15 listopada Zarząd Województwa Pomorskiego podjął decyzję o zatwierdzeniu wyniku tego postępowania.

Spółka POLREGIO S.A. w okresie od 11.12.2022 do 12.12.2026 będzie wykonywała przewozy kolejowe na ww. liniach komunikacyjnych. Natomiast Województwo Pomorskie udostępni spółce POLREGIO S.A. do tego celu tabor kolejowy w ilości 13 sztuk (8 sztuk pojazdów trójczłonowych i 5 pojazdów dwuczłonowych) na podstawie umowy dzierżawy.

Umowa, która będzie podpisana z nowo wybranym przewoźnikiem przewiduje uruchamianie 82 pociągów w weekendy i święta oraz 97 w dni powszednie.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności