Kolej na świecie Przewozy pasażerskie

Połączenie kolejowe Wilno – Warszawa już w 2021 roku? Jest list intencyjny Polski i Litwy

Połączenie kolejowe Wilno – Warszawa już w 2021 roku? Jest list intencyjny Polski i Litwy Fot. FB / PKP Intercity

PKP Intercity podpisało list intencyjny z Kolejami Litewskimi dotyczący uruchomienia wspólnego połączenia relacji Wilno – Warszawa. Według zapowiedzi, pierwszy pociąg może wyruszyć w trasę już w drugiej połowie 2021 roku.

Jak informowaliśmy na łamach naszego portalu, od wczoraj odbywa się wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego w Wilnie. Do Wilna oprócz Premiera, udał się Czesław Warsewicz, Prezes PKP CARGO oraz Marek Chraniuk, Prezes PKP Intercity. Pierwszy z nich w dniu dzisiejszym podpisał umowę o powołaniu przez PKP CARGO i LTG CARGO polsko-litewskiej spółki intermodalnej. Więcej informacji w artykule.

Natomiast oprócz umowy dotyczącej przewozów towarowych, został podpisany również ważny list intencyjny z Kolejami Litewskimi (LTG) dotyczący planów uruchomienia wspólnego połączenia relacji Wilno – Kowno – Białystok – Warszawa. Według zapowiedzi, pierwszy pociąg może pojechać już w drugiej połowie 2021 roku.

Jak informuje Spółka PKP Intercity, pociągi łączące stolice Polski i Litwy będą wyposażony w liczne udogodnienia dla podróżnych m.in. Wi-Fi, klimatyzację, czy gniazdka elektryczne, zapewniające komfortową podróż na całej trasie.

Warto zaznaczyć, że dzisiejsze podpisanie listu intencyjnego wkomponowuje się w realizację długoterminowej strategii PKP Intercity, zakładającej systematyczny rozwój połączeń międzynarodowych.