NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie To nie pociąg widmo. Skład Rio Tinto przejechał bez załogi 100 km

To nie pociąg widmo. Skład Rio Tinto przejechał bez załogi 100 km

Redakcja

Pociąg towarowy Rio Tinto z Australii pomyślnie przeszedł testy na trasie – bez załogi na pokładzie pokonał 100 km.

Rio Tinto pod koniec 2018 roku chce wprowadzić całkowicie zautomatyzowaną flotę towarową. Testy przeprowadzone na zachodzie Australii przeszły pomyślnie. Pojazd bezzałogowy pokonał dystans 100 km.

Przejazd odbył się bezzałogowo, był monitorowany m.in. przez biuro nadzoru bezpieczeństwa kolejowego. Trasa, jaką przejechał rozciągała się między na trasie z Wombat Junction do Paraburdoo na zachodzie Australii.

Pociągi, które są przygotowywane do automatycznego przejazdu w przewozach towarowych są wyposażone w system AutoHaul. Jak na razie przejazdy automatyczne kontroluje załoga, ale firma chce, by niedługo pojazdy jeździły na trasach bez maszynisty.

Maszyniści, którzy do tej pory prowadzili maszyny Rio Tinto mają zostać doszkoleni do innych zadań w firmie. Tym samym nie stracą pracy przez zautomatyzowanie procesu prowadzenia pojazdu. Na razie załoga pilnuje przejazdów około połowy swoich automatycznych pociągów towarowych. Niebawem ma to odbywać się bez niczyjego udziału.

Rio Tinto to brytyjsko-australijska firma z branży wydobywczej. To światowy pionier w wydobyciu węgla.

Więcej o firmie i jej pomysłach przeczytają Państwo na stronie http://www.riotinto.com/

 

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności