NaKolei.pl Bez kategorii PKP Intercity z jedną ofertą na energię elektryczną

PKP Intercity z jedną ofertą na energię elektryczną

MM
fot. Lukasz Hachula

PKP Intercity prowadzi postępowanie przetargowe na dostawę i dystrybucję energii elektrycznej na lata 2023-2024. Przewoźnik otrzymał jedną ofertę w przetargu – od PKP Energetyki.

W październiku przewoźnik ogłosił postępowanie pn. Świadczenie usługi kompleksowej polegającej na sprzedaży energii elektrycznej na cele trakcyjne wraz z usługą dystrybucji energii. Umowa miałaby obowiązywać na okres dwóch lat z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy albo do wyczerpania maksymalnej wartości wynagrodzenia, po zakończeniu podstawowego okresu obowiązywania umowy, w zależności od tego, które ze zdarzeń wystąpi wcześniej.

PKP Energetyka jedynym oferentem

PKP Intercity na realizację zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę z prawem opcji 6 965 375 110,34 zł brutto. W przetargu wzięła udział jedna firma – PKP Energetyka, która za wykonanie przedmiotu zamówienia z prawem opcji chce przeznaczyć 5 498 006 454,13zł brutto, bez prawa opcji 3 547 100 938,15zł brutto. Jest to kwota znacznie mniejsza niż szacowanie przewoźnika. Gdyby przewoźnik chciał skorzystać z prawa opcji, informację w formie pisemnej musi złożyć do 1 kwietnia 2024 r.

Usługa kompleksowa świadczona będzie na potrzeby prowadzenia działalności przewozowej trakcją elektryczną w następujących kategoriach pociągów Zamawiającego:

  • pociągi kwalifikowane
  • pociągi pospieszne
  • pociągi służbowe
  • przewozy Pojazdów trakcyjnych „luzem”
  • inne pociągi uruchamiane przez Odbiorcę

W przypadku pojazdów, które nie są wyposażone układ pomiarowo–rozliczeniowy Przewoźnik za zużytą energię będzie rozliczany w grupie taryfowej Bt21. Natomiast pojazdy trakcyjne wyposażone w układy pomiarowy będą rozliczane w grupie taryfowej Bt21L.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności