Strona główna » Wiadomości » Tabor » Orlen potrzebuje pomocy wagonowej, nawet 667 wagonów szerokotorowych miesięcznie

Orlen potrzebuje pomocy wagonowej, nawet 667 wagonów szerokotorowych miesięcznie

Redakcja
Fot. Orlen

Polski Koncern Naftowy Orlen S.A. ogłosił przetarg na pomoc wagonową na 2023 rok, która polegać ma na zapewnieniu wagonów szerokotorowych pod przeładunki w Zawadówce. Mają być one wykorzystywane pod przeładunki produktów ekspediowanych przez PKN ORLEN od Kolei Ukraińskich.

Potrzebnych jest około 667 wagonów miesięcznie, preferowane pojazdy to cysterny serii ”ZA” o ładowności 60 ton i objętości zbiornika 86m³. Opcjonalnie dopuszcza się częściowo podstawienie wagonów o ładowności 55 ton i objętości zbiornika 73m³. Orientacyjny (niegwarantowany) wolumen do transportu w skali roku to 480 kt. Wolumen, docelowa liczba i typy wagonów mogą ulec zmianie.

Oferty można przesyłać do 15 lutego 2023 r. Powinny one zawierać takie dane jak:

  • Przedstawienie niezbędnych licencji, zezwoleń, świadectw i upoważnień do realizacji i terminowego wykonania przedmiotu postępowania.
  • Deklaracja pełnego wykonania usługi.
  • Deklaracja o średniomiesięcznym pobycie cystern szerokotorowych w dyspozycji PKN ORLEN (obrót cysternami).
  • Proponowany czas wykonania usługi (z uwzględnieniem czasu przeładunku na TP w Zawadówce) w jednostce godzinowej.
  • Przedstawienie aktualnej polisy OC (wymagana w jęz. polskim lub angielskim).

Wymagane jest również podanie ceny za 1 wagon za godzinę we frankach szwajcarskich.

Ocenę przesłanych ofert przeprowadzi powołany w tym celu zespół oceniający. W oparciu o przesłane informacje dokona on oceny wszystkich odpowiedzi na podstawie ustalonych wcześniej kryteriów i ich wagi. Za najlepsze rozwiązanie zostanie uznany produkt w największym stopniu spełniający kryteria PKN ORLEN pod względem merytorycznym i handlowym. Spółka niezwłocznie powiadomi oferentów o wyniku postępowania, albo o zamknięciu postępowania bez dokonania wyboru.

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności

1
0
Would love your thoughts, please comment.x