NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura Nowy przystanek Lubin Stadion na łączniku magistrali E30 z Nadodrzanką

Nowy przystanek Lubin Stadion na łączniku magistrali E30 z Nadodrzanką

Redakcja

Za 200 mln zł PKP PLK S.A. prowadzą prace w Legnicko-Głogowskim Okręgu Miedziowym. Powstanie nowy przystanek Lubin Stadion, a także m.in. wyremontowana zostanie stacja Raszówka.

PLK informuje o zintensyfikowanych działaniach na stacji w Lubinie, która zyska dwa nowe perony. Z nowego przystanku Lubin Stadion podróżni skorzystają prawdopodobnie w marcu 2019 roku. Remont przejdzie 9 stacji i przystanków: Rzeszotary, Gorzelin, Chróstnik, Rynarcice, Rudna-Miasto, Raszówka, Lubin Górniczy, Koźlice, Rudna Gwizdanów.

Całość prac inwestycyjnych to koszt 200 mln zł. Zakończą się w drugiej połowie 2019 roku. Do tego czasu spółka zadba o wygodniejsze i bezpieczniejsze podróże między miescowościacmi Zagłębia Miedziowego. Prócz wspominanych remontów stacji i przystanków oraz powstania stacji Lubin Stadion to także przywrócenie ruchu pasażerskiego w tym obszarze po ok. 10 latach przerwy.

Od marca trwają prace na 20 km odcinka Legnica-Lubin. Tam trwa remont stacji: budowa nowego peronu. Docelowo będa tam dwa perony. Będą wyższe i wygodniejsze dla wsiadających do pociągów. 1,5 km od stacji powstanie nowy przystanek Lubin Stadion. W I etapie prac przebudowywana jest również stacja Raszówka. Te prace na odcinku zostaną zakończone do końca października br. A do końca roku będa tamtędy jeździły już składy towarowe. W październiku  ruszy kolejny etap projektu Lubin-Rudna, a w ramach niego m.in. wiaduktu kolejowego w Koźlicach.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności