Strona główna » Wiadomości » Infrastruktura » Modernizacja na Dolnym Śląsku – remont m.in. stacji Świebodzice, Kłodzko Główne

Modernizacja na Dolnym Śląsku – remont m.in. stacji Świebodzice, Kłodzko Główne

Redakcja

PKP PLK S.A. odświeżą infrastrukturę kolejową na Dolnym Śląsku. Dużo zadzieje się do 2020 roku. Przebudowane zostaną stacje i przystanki Kłodzko, Wałbrzych Szczawienko Świebodzice, Lubin, Legnica, Jaworzyna Śląska.

Prace na Dolnym Śląsku trwają. PLK zapowiada dalsze działania na m.in. stacji Kłodzko Główne. Dostępna dla podróżnych jest na obecny moment jedna krawędź peronu. Jakie działania na stacji prowadzi (i podejmie niebawem) zarządca infrastruktury?

  • wymiana systemu nagłośnienia pomiędzy peronami nr 1 i 3,
  • budowa bezpiecznego, monitorowanego przejście dla pieszych,
  • odnowienie kładki.
  • skuwanie betonowej płyty od strony dworca,
  • przebudowa układu torowego,
  • zabudowa nowych rozjazdów oraz urządzeń sterowania ruchem kolejowym.

Stacja w Legnicy będzie zmodernizowana w 2020 roku. Pojawią się tam cztery windy, cały obiekt będzie dostosowany do potrzeb wszystkich pasażerów, w tym osób niepełnosprawnych. Trwa sporządzanie projektu przebudowy. Do tego czasu pojawi się też nowy przystanek Lubin Stadion na trasie Legnica – Rudna Gwizdanów. Tam też modernizację przejdzie 10 stacji i przystanków.

Powstaną nowe przystanki, m.in. Wrocław Szczepin, Mokronos Góry i Iwiny. W ramach projektów RPO woj. dolnośląskiego do 2020 r. zostaną odnowione lub przebudowane stacje i przystanki na liniach: z Wrocławia przez Sobótkę i Świdnicę do Jedliny Zdr. oraz na trasie z Wrocławia Sołtysowic do Jelcza Miłoszyc. Szczegóły prac w regionie opisane są na stronie PKP PLK S.A.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności

0
Would love your thoughts, please comment.x