Strona główna » Wiadomości » Tabor » Lotos Kolej ponownie rozgląda się na rynku pooli taborowych. Przewoźnik chciałby wydzierżawić cysterny kolejowe

Lotos Kolej ponownie rozgląda się na rynku pooli taborowych. Przewoźnik chciałby wydzierżawić cysterny kolejowe

Adrian Izydorek
Fot. Lotos Kolej

Lotos Kolej bada rynek firm oferujących dzierżawę taboru kolejowego. Przewoźnika interesuje wydzierżawienie 22 cystern kolejowych do przewozu siarki stopionej.

Przewoźnik ogłosił postępowanie w formie zapytania, w ramach którego Lotos Kolej liczy, że uzyska zwrotną informację od podmiotów zajmujących się wynajmowaniem taboru kolejowego. Przewoźnikowi chodzi dokładniej o wydzierżawienie 22 cystern kolejowych do przewozu siarki stopionej (UN 2448).

Lotos Kolej chciałoby wynająć takie pojazdy na co najmniej 12 miesięcy, chociaż w zapytaniu wskazuje, że liczy na możliwość przedłużenia czasu obowiązywania umowy. Jako preferowany termin przekazania cystern wskazuje się marzec 2023 roku, ale Lotos Kolej nie wyklucza ewentualnych innych terminów dostaw.

Lotos Kolej posiada już doświadczenie w wynajmie pojazdów kolejowych. Dodatkowo, jeszcze niedawno przewoźnik też badał rynek na dzierżawę wagonów węglarek. Poza tym przewoźnik korzysta z lokomotyw dzierżawionych przez Cargounit. Jednak przewoźnik chce również postawić na swoje lokomotywy, dlatego też nie tak dawno ogłosił przetarg na zakup 10 elektrowozów. Postępowanie jest cały czas otwarte, tj. jeszcze nie poznaliśmy producentów, którzy potencjalnie mogliby zająć się dostawą nowych pojazdów.

Więcej informacji: LOTOS Kolej chce kupić nowe lokomotywy!

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności