NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Koleje Ukraińskie otrzymały 150 generatorów od USA

Koleje Ukraińskie otrzymały 150 generatorów od USA

MM
Fot. УНІАН

Agencja Stanów Zjednoczonych ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID) przekazała Kolejom Ukraińskim 105 generatorów diesla. Sprzęt ma zapewnić ciągłość transportu pasażerskiego i towarowego.

Generatory energii elektrycznej zostały dostarczone do Kolei Ukraińskich przez Amerykańską Agencję ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID) i kosztowały łącznie około 2,7 miliona dolarów. Mają pomóc w zapewnieniu rezerwowego zaopatrzenia w energię elektryczną ponad 100 000 odbiorców i przyczyni się do sprawnego przewozu pasażerów i ładunków w obrębie Ukrainy. Sprzęt zostanie zainstalowany w kluczowym lokalizacjach.

Generatory dostarczone przez USAID w ramach Projektu Bezpieczeństwa Energetycznego zostaną zainstalowane na kluczowych stacjach na głównych trasach pociągów pasażerskich i towarowych. Pomogą one Ukrzaliznycji w zapewnieniu rezerwowego zasilania podstacji trakcyjnych, automatyki kolejowej i urządzeń telekomunikacyjnych oraz w utrzymaniu nieprzerwanej łączności operacyjnej i technologicznej z sąsiednimi operatorami systemu dystrybucyjnego – powiedział Ołeksandr Kubrakow, Wicepremier ds. Odbudowy Ukrainy.

Sieć kolejowa Ukrainy jest w pełni zintegrowana z sieciami krajów sąsiednich: Białorusi, Mołdawii, Polski, Rumunii, Słowacji i Węgier. Generatory dostarczone przez USAID  umożliwią Kolejom Ukraińskim nieprzerwany transport pasażerów i ładunków do i z Ukrainy, co jest niezwykle ważne dla wzmocnienia gospodarki kraju. USAID i „Ukrzaliznycia” będą kontynuować współpracę w celu zaspokojenia potrzeb kolei ukraińskich w zakresie stabilnej pracy obiektów infrastruktury krytycznej, zasilania stacji systemu dystrybucyjnego oraz bezpieczeństwa ruchu kolejowego.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności