NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Z Wuhan wyruszył pociąg do Niemiec. Przewiezie 166 ton sprzętu medycznego

Z Wuhan wyruszył pociąg do Niemiec. Przewiezie 166 ton sprzętu medycznego

Adrian Izydorek

Z miasta Wuhan wyruszył pierwszy pociąg towarowy od momentu wybuchu epidemii Koronawirusa. Pociąg załadowany sprzętem medycznym zakończy swoją trasę w Duisburgu.

Chiny, po około dwumiesięcznej przerwie wznawiają kursy pociągów do Europy. Pierwszy pociąg China Railway Express opuścił w sobotę (28.03.2020 r.) Wuhan, kierując się do Duisburga w Niemczech. Pociąg przewozi 166,4 ton sprzętu medycznego, potrzebnego do walki z rozprzestrzeniającym się wirusem. Do Niemiec trafić ma w przeciągu 15 dni.

Oprócz środków medycznych, transportowane są również części samochodowe, elektronika i światłowody.

To nie pierwsza taka dostawa z Chin. W Rzymie, 12 marca wylądował chiński samolot, w którym przetransportowano m.in. wentylatory, respiratory oraz dziesiątki tysięcy maseczek ochronnych, które miały wspomóc tamtejszą służbę zdrowia.

Wznowienie takich połączeń zwiększy siłę przemysłową kraju, szczególnie dla ogromnego potencjału Hubei w zakresie infrastruktury zdrowotnej, co stanowi duże wsparcie dla walki krajów europejskich z COVID-19 – powiedział Zhao Ming, zastępca dyrektora Departamentu Frachtu w China Railway – Koleje również zbliżą ludzi i pomogą w ożywieniu gospodarczym – dodał.

Według oficjalnych danych z 29 marca, we Włoszech łącznie wykryto 97680 przypadków zarażenia Koronawirusem, natomiast w Niemczech 60659 przypadków.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności